Vrchařská koruna Valašska Junior 2017 na začátku prázdnin

07.07.2017 19:00
Třetí ročník cykloturistického projektu Vrchařská koruna Valašska Junior - S Austinem na vrchol vstoupil do pro školáky tolik oblíbeného období letních prázdnin. Cílem této soutěže je v období od 1.4.2017 do 30.11.2017 zdolat na kole co nejvíce z určených 50 vrcholů.
 
V kategorii Střední školy - jednotlivci jsou medailové pozice již dávno obsazeny Radimem Grebikem, Metodějem Liebelem a Václavem a Pavlem Jelínkovými. Celkem se do projektu zapojilo již 63 středoškoláků z 13 středních škol. 
 
I v kategorii Základní školy - jednotlivci jsou medailové pozice obsazeny Damiánem Pavlíkem, Petrem Škrobákem a Matějem Dudkem. Celkem se do projektu zapojilo již 285 žáků a žákyň z 68 základních škol.  
 
Meziměsíční nárůst počtu účastníků o 36% dává ten nejlepší předpoklad, že letošní ročník bude neopakovatelný. 
 
Do letošní novinky, soutěže sportovních klubů, se zapojilo 32 klubů z různých sportovních odvětví.
 
 
 
 
Ani po měsíci nedošlo ke změně mezi nejoblíbenějšími vrcholy. Nejoblíbenějším vrcholem mezi středoškoláky je Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm, kam zavítalo 42 bikerů a bikerek. Nejoblíbenějším vrcholem mezi žáky základních škol je Nivka v Bike aréně v Semetíně, kam zavítalo 94 bikerů a bikerek.
 
Pět a více vrcholů, které zaručují účast na slavnostním vyhlášení, zdolalo již 141 bikerů a bikerek.
 
Prázdniny se pomalu rozbíhají, slunečné počasí láká do sedla, a tak se i v červenci můžeme těšit na další účastníky tohoto báječného cykloprojektu.
 
 
 

—————

Zpět