Vrchařská koruna Valašska Junior 2017 na konci prázdnin

03.09.2017 20:00

Třetí ročník cykloturistického projektu Vrchařská koruna Valašska Junior - S Austinem na vrchol má spolu se školáky za sebou oblíbené období letních prázdnin. Cílem této soutěže je v období od 1.4.2017 do 30.11.2017 zdolat na kole co nejvíce z určených 50 vrcholů.

V kategorii Střední školy - jednotlivci jsou medailové pozice již dávno obsazeny Radimem Grebikem, Metodějem Liebelem a Václavem a Pavlem Jelínkovými. Celkem se do projektu zapojilo již 64 středoškoláků z 13 středních škol.

I v kategorii Základní školy - jednotlivci jsou medailové pozice obsazeny Damiánem Pavlíkem, Petrem Škrobákem a Matějem Dudkem. Celkem se do projektu zapojilo již 324 žáků a žákyň z 77 základních škol. 

Do letošního ročníku se zapojilo již 388 bikerů a bikerek a na konci listopadu se opět budou přepisovat rekordy.

Do letošní novinky, soutěže sportovních klubů, se zapojilo 36 klubů z různých sportovních odvětví.

Ani během prázdnin nedošlo ke změně mezi nejoblíbenějšími vrcholy. Nejoblíbenějším vrcholem mezi středoškoláky je Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm, kam zavítalo 42 bikerů a bikerek. Nejoblíbenějším vrcholem mezi žáky základních škol je Nivka v Bike aréně v Semetíně, kam zavítalo 109 bikerů a bikerek.

Pět a více vrcholů, které zaručují účast na slavnostním vyhlášení, zdolalo již 164 bikerů a bikerek.

 

 

—————

Zpět