Tři roky MTB biatlonu na Plzeňsku

29.10.2017 15:00

V neděli 12.11.2017 v Kulturním domě Snopoušovy proběhne slavnostní vyhlášení třetího ročníku seriálu MTB biatlon.

Historie tohoto mladého seriálu kombinující atraktivní střelbu s jízdou na kole se začala psát 15.srpna 2015 v Liticích.

První ročník nabídl celkem tři závody a položil základy pro rozvoj této disciplíny na Plzeňsku.

Před začátkem druhého ročníku připravili pořadatelé na Startovači projekt Bezva flinta, díky kterému se podařilo získat nové vzduchovky a vytvořit rovnocenné podmínky na střelnici pro všechny účastníky.

Druhý ročník nabídl celkem šest závodů a průměrná účast narostla z 66.3 na 70.8 bikera.

Ani před třetím ročníkem pořadatelé nezaháleli a opět došlo k vylepšení podmínek na střelnici: byly pořízeny nové koberce či sklopné terče Kobra.

Třetí ročník nabídl celkem sedm závodů a průměrná účast narostla na 78.6 bikera.

Poprvé v tříleté historii se letos podařilo překonat hranici sta účastníků, a to počtem 107 bikerů a bikerek v Chrástu.

Letošní ročník dekoroval také premiérové Mistry a Mistryně Plzeňského kraje v MTB biatlonu v září v Hradčanech.

Ve všech třech ročnících seriálu zvítězil ve své kategorii pouze Tomáš Beran. Dvakrát se celkové pořadí ve své kategorii povedlo vyhrát Sashovi Blankovi, Davidovi Váchalovi, Marcelovi Beranovi a Kateřině Vaverkové.

Ve všech třech ročnících se závodilo v Hradčanech a na přeštickém Prioru.

Zajímavě se během tří let měnil i poměr účastníků v mládežnických a dospělých kategoriích:

Oblibu si seriál získal i díky bezvadné partě lidí, kteří každý závod pro nás připravují. Za to jim patří velký dík.