Rekordní VKV Junior s Austinem na vrchol 2016

03.12.2016 11:00

Svým zaměřením nám nejbližším cykloturistickým projektem je Vrchařská koruna Valašska Junior.

Po loňské premiéře, do které se zapojilo 190 žáků a studentů z 50 základních a středních škol, pořadatelé kolem Adama Hlocha připravili neméně zajímavý druhý ročník s 50 valašskými vrcholy.

Do letošního ročníku se zapojilo 259 žáků z 52 různých škol, celkově počet účastníků oproti loňskému ročníku narostl o 36.3%. Následující graf ukazuje počty účastníků dle pohlaví a typu školy:

 

 

Všech 50 vrcholů zdolalo 11 mladých bikerů a 7 mladých bikerek.

Pro srovnání se zdoláváním klasické Vrchařské koruny 20 a více vrcholů dosáhlo 38 mladých bikerů a bikerek. Následující graf ukazuje počty zdolaných vrcholů dle pohlaví a typu školy:

 

 


Nyní si představíme ty, kteří dosáhli na nejvyšší příčky:

V kategorii Střední školy - jednotlivci zvítězila Nikolka Kovalčíková před Adélou Hrabovskou a Julií Hrabovskou. Zajímavostí této kategorie je, že v obou ročnících se na stupně vítězů dostaly pouze dívky.

V kategorii Základní školy - jednotlivci zvítězil po loňském 4. místě Jakub Kapaník před Natálkou Kovalčíkovou a Petrem Škrobákem.

Mladí bikeři a bikerky za každý zdolaný vrchol připisovali zároveň i 1 bod do soutěže škol.

V kategorii Střední školy loňské vítězství obhájilo Gymnázium F. Palackého ve Valašském Meziříčí před Masarykovým gymnáziem ve Vsetíně a Gymnáziem Lesní čtvrť ve Zlíně.

V kategorii Základní školy zvítězila ZŠ Vsetín-Rokytnice před ZŠ Vsetín-Luh a ZŠ Vsetín-Trávníky.

 

 

—————

Zpět