Rekordní 6.ročník Puzzlemanie 2013 proběhl v sobotu v Letňanech

24.03.2013 12:48

Na sobotní odpoledne byl do OC Letňany připraven již 6.ročník soutěže ve skládání puzzle na čas, Puzzlemanie. Soutěž probíhala v 5 individuálních kategoriích podle věku a v kategorii 3-členných týmů. Samostatné soutěžní kategorie byly vypsány také pro handicapované. Patronkou letošního ročníku byla 19-letá Lucka Šedá, které teprve ve 13 letech byl diagnostikován syndrom Smith-Magenis, který se projevuje psychomotorickou retardací, naprosto nepravidelným spánkem, záchvaty vzteku a autoagrese.

Letošní ročník opět proběhl za spolupořadatelstvi agentury Bezva party a Komunitního centra Motýlek, jehož partnerem je od loňského roku i náš BIKE3000 Junior Team, který nemohl za soutěžními stoly také chybět. Dva 3-členné týmy a pět dívek v individuálních kategoriích v teamovém oblečení vytvořily jednoznačně největší soutěžní enklávu.

Nejdříve se za hrací stoly z našeho teamu posadily v kategorii B Adélka Špičková, Adélka Kotlíková, Kája Bedrníková a Zuzka Kadlecová. Do finálové šestice podle časů v obou kvalifikačních kolech postoupila Zuzka Kadlecová, která ve finále obsadila 6.místo. Ani ostatní naše holky se rozhodně mezi 40 soutěžícími neztratily a skončily těsně za finálovou šestkou. V kategorii C statečně bojovala Eliška Kotlíková. V závěrečné týmové kategorii došlo na souboj pohlaví, ve kterém zvítězil mužský doprovod našeho teamu, kterému však ani pátý nejrychlejší čas v jednom z kvalifikačních kol nestačil na postup do finále.

A jak nakonec soutěž v jednotlivých kategoriích dopadla?

V nejmladší kategorii A zvítězil Ondřej Gacho před Dominikem Pácem a Adamem  Bezděkou. V kategorii B pro děti s handicapem zvítězila Barbora Šefrová před Mikulášem Olbertem a Matějem Rejhonem, ve stejné kategorii bez handicapu zvítězila Jana Bezruková před Irenou Bukovou a Karolínou Svobodovou. 
 
V kategorii C pro děti s handicapem zvítězila Tereza Nováková před Terezou Ježkovou a Danielem Skořepou, ve stejné kategorii bez handicapu zvítězil Filip Kovařík před Monikou Štětinovou a Lukášem Jandou. V kategorii S mezi seniory zvítězil Ivan Říha před Janou Mařanovou a Dagmar Novákovou. 
 
V kategorii D s handicapem zvítězila Iva Marečková před Lucií Šedou,  ve stejné kategorii bez handicapu zvítězila v novém rekordu Puzzlemanie Gabriela Rezková před Kateřinou Novotnou a Janou Novotnou. V kategorii 3-členných týmů zvítězil tým Makovice před týmem Žabáci a Dream Teamem.
 
 
Průřez celým odpolednem za soutěžnými stoly si můžete prohlédnout na našem videokanálu.
 
 

  

—————

Zpět