Radstädter Tauernpass

16.11.2015 19:12
Další oblíbenou cyklistickou trasou je tzv. Radstädter Tauernpass, která vede z města Radstadt do lyžařského střediska Obertauern v nadmořské výšce 1738 m. Během 20 km cesty překonáte 881 výškových metrů a budete odměněni krásnými výhledy na okolní pohoří. První polovina cyklostezky do vesničky Untertauern je bez problémů sjízdná i pro rodiny s malými dětmi. Teprve za vesničkou začíná trasa stoupat a místy stoupání dosahuje až 10%.
 
Z vesničky Obertauern se 16 km dlouhým sjezdem dostanete do historického městečka Mauterndorf, jehož dominantou je místní středověký hrad, který nechali postavit salzburští arcibiskupové v roce 1023, aby zde vybírali mýtné a chránili své zájmy. Na začátku 16.století byl na příkaz arcibiskupa Leonharda von Keutschach hrad výrazně rozšířen. 
 
Pro návštěvníky hradu je připravena i česká verze audioprůvodce, během prohlídky se v jednotlivých částech a místnostech setkáváte s dobovými postavami v lidské velikosti. Na vlastní kůži si zde můžete vyzkoušet třeba těžkost středověkého brnění či helmice obránců hradu, nebo naopak tehdejší módu majitelů.
 
 
Kromě hradu najdete ve středu městečka několik památkově chráněných, dřevěných štítovitých domů a dokonce tři kostely. Atrakcí této části regionu je úzkorozchodná železniční trať Taurachbahn s historickými vagóny taženými parní lokomotivou , která spojuje Mauterndorf s městečkem St. Andrä v Lungau.
 
Malou ukázku z návštěvy středověkého hradu Mauterndorf si můžete prohlédnout na našem videokanálu.
 
 
 

—————

Zpět