Ohlédnutí za seriálem HDK SAFEROAD MTB Biatlon 2016

15.10.2016 19:00

Začátkem října vyvrcholil ve Skočicích druhý ročník seriálu HDK SAFEROAD MTB Biatlon 2016.

Po úspěšné loňské premiéře připravili pořadatelé z cyklistických oddílů COPR Přeštice a CK Sport Beran Chrást i za pomoci projektu Bezva flinta, prostřednictvím kterého se podařilo vybrat finanční prostředky na zakoupení vzduchovek, druhý ročník zajímavého seriálu kombinujícího XC závody s biatlonovými prvky včetně střelby.

Jsme rádi, že jsme se na tomto úspěšném projektu mohli podílet a být jedním ze sponzorů letošního ročníku.

Šest závodů v zajímavých lokalitách, rozmanité počasí od tropů po průtrže mračen, plno napínavých soubojů nejen na střelnici, perfektní výsledkový servis i catering - takový byl letošní ročník.

Z našeho teamu se seriálu zúčastnila Adéla Špičková, která celkově ve svojí kategorii skončila na 6. místě, a Míša Samec, který celkově ve svojí kategorii skončil na 3. místě.

Při slavnostním vyhlášení 12.11.2016 v Příchovicích budou korunováni tito vítězové a vítězky:

Tomáš Nový (kategorie U9 žáci - ročník 2008 a mladší)
Sally Blanková (kategorie U9 žákyně - ročník 2008 a mladší)
Ondřej Šafránek (kategorie U11 žáci - ročník 2006-2007)
Anna Cvalínová (kategorie U11 žákyně - ročník 2006-2007)
Břetislav Vaverka (kategorie U13 žáci - ročník 2004-2005)
Barbora Alblová (kategorie U13 žákyně - ročník 2004-2005)
Tomáš Beran (kategorie U15 žáci - ročník 2002-2003)
Kateřina Vaverková (kategorie U15 žákyně - ročník 2002-2003)
David Váchal (kategorie U19 junioři - ročník 1998-2001)
Jana Richterová (kategorie U19 juniorky - ročník 1998-2001)
Marcel Beran (kategorie Muži 19+ - ročník 1997 a starší)
Pavlína Beberová (kategorie Ženy 19+ - ročník 1997 a starší)

Kompletní konečné pořadí v jednotlivých kategoriích naleznete zde.

Nejvíce 254 bodů na celkové vítězství potřebovala Pavlína Beberová (kategorie Ženy 19+), naopak pouze 124 bodů stačilo na vítězství Janě Richterové (kategorie U19 juniorky).

Nejtěsnější rozdíl 5 bodů byl po závěrečném závodě v kategorii U11 žáci mezi Ondřejem Šafránkem a Jakubem Šmídem, naopak největší rozdíl 88 bodů byl v kategorii U19 juniorky  mezi Janou Richterovou a Štěpánkou Hanušovou.

Celkem čtyři kategorie ovládl COPR Přeštice, po dvou kategoriích ovládli CK Sport Beran Chrást a Velosport Domažlice.

Nejúspěšnějším rodinným klanem v celkovém pořadí byli letos Beranovi (2 zlaté, 2 stříbrné) před Vaverkovými (2 zlaté, 1 bronzová).

Všech šesti závodů se zúčastnilo 18 závodníků a závodnic.

Za organizaci seriálu patří velké díky zejména těmto čtyřem lidem: Josefovi Hrádkovi, Marcelovi Beranovi, Jaroslavovi Hudečkovi a Hynkovi Musilovi.

Ale nelze zapomenout na spoustu dobrovolníků, kteří při každém závodě pomáhají při prezentaci, při zajištění tratě, na střelnici či při cateringu. Všem patří velké díky.

Věříme, že si tento seriál udrží rodinnou atmosféru i do dalších ročníků.