Ohlédnutí za premiérovým Chrásteckým MTB víkendem 2017

03.05.2017 18:30

Ve dnech 30.4.-1.5.2017 proběhl v kempu U Dolanského mostu v Chrástu u Plzně premiérový ročník Chrásteckého MTB víkendu.

Pořadatelský tým CK Sport Beran Chrást připravil na úvodní den čtyři různě dlouhé okruhy, které čekaly na bikery a bikerky devatenáctého ročníku Velké ceny Sport Beran.

Závod se zároveň jel jako druhý díl sedmnáctého ročníku plzeňského seriálu PAL Cup.

Příjemné počasí a přívětivé prostředí kempu na břehu Berounky přilákalo na start, i přes konkurenci Pražského MTB poháru a Šumavského poháru MTB, celkem 234 bikerů a bikerek.

Druhý den ve stejné lokalitě na bikery a bikerky čekal druhý ročník MTB Biatlonu Chrást, úvodní díl třetího ročníku seriálu MTB Biatlon Cup 2017.

Stále mladá, rozvíjející se disciplína přilákala na start rekordních 107 bikerů a bikerek, na které čekaly dva různě dlouhé okruhy, které každý absolvoval 3x a mezi jednotlivými koly je proložil střelbou ze vzduchovky vleže na 10 metrovou vzdálenost.

Poprvé v tříleté historii se podařilo prolomit hranici 100 účastníků.

Pořadatelé seriálu přes zimu rozhodně nezaháleli, největší změny byly vidět na střelnici, kde na závodníky čekalo 12 střeleckých stavů osazených novými biatlonovými terči a střeleckými podložkami.

Zajímavé souboje po oba dny svým charizmatickým hlasem provázela Iva Kokešová a pečlivě změřil a zaznamenal Hynek Musil se svým týmem.

Jsme rádi, že jsme se jako mediální partner mohli podílet na premiérovém ročníku Chrásteckého MTB víkendu 2017 a doufáme, že jsme i svým malým dílem přispěli k úspěšnému průběhu.

 

 

 

 

—————

Zpět