Ohlédnutí za bikovým rokem 2016

01.01.2017 13:00

Rok 2016 je již několik hodin minulostí, a tak se ve stručnosti pokusíme ohlédnout za uplynulou bikovou sezónou.

Olympijský rok fanouškům horské cyklistiky přinesl radost v podobě stříbrných medailí Jaroslava Kulhavého a týmové štafety na domácím Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, korunovanou ziskem stříbrné medaile Jaroslava Kulhavého na olympiádě v Riu.
 
Nelze opomenout ani bronzové medaile na Mistrovství Evropy mládeže v rakouském Grazu, které v žákovské kategorii U15 získali David Šulc a Zuzana Kadlecová.

Žákovské bikové sezóně vloni vládla ve starší kategorii naše bývalá teamová kolegyně Zuzana Kadlecová spolu s Davidem Šulcem, v mladší kategorii to byl Filip Samec s Katkou Hladíkovou.

Velkým příslibem do dalších sezón, a bikery a bikerkami, o kterých ještě v žákovských kategoriích uslyšíme, jsou podle nás Matyáš Fiala, Nela Viktorová či Ondřej Novotný.

Jsme rádi, že jsme i v roce 2016 na našich webových stránkách mohli nabídnout téměř 800 MTB závodů nejen v ČR, ale i v okolních zemích a udrželi si pozici neformálního středoevropského lídra.

V neposlední řadě nelze zapomenout ani na ty, kteří pro vás bikové závody po celou sezónu připravovali.

Ať to jsou Marcel Beran a Josef Hrádek na Plzeňsku, Vojta Marvan a Martin Šindelář na Krušnohorsku, Honza Vácha na Ústecku, Zdeněk Arnold a Jirka Listík na severu Čech, Luděk Sáska a Vojtěch Huřík na Šumavě, Michal Douša a Miroslav Svoboda v Praze, Ivan Machulka na Valašsku a spousta dalších napříč celou ČR, všichni si zaslouží velké poděkování.

Ne každý závod se organizačně povede, ale věřte, že nikdo z pořadatelů nepořádá závod s tím záměrem, aby se mu nevydařil.

Poděkování patří i rodičům mladých bikerů a bikerek, bez jejichž podpory by se děti nemohly závodů zúčastňovat.

Můžeme si jenom přát, aby i letošní biková sezóna byla neméně úspěšná jako ta předchozí.

 

—————

Zpět