Do cíle Vrchařské koruny Valašska Junior 2017 chybí dva měsíce

01.10.2017 16:30

Třetí ročník cykloturistického projektu Vrchařská koruna Valašska Junior - S Austinem na vrchol má spolu se školáky za sebou první měsíc nového školního roku.

Zářijové počasí na Valašsku nebylo pro bikery tak příznivé jako v předchozích letech, a tak k velkým změnám v pořadí nedošlo. 

Cílem této soutěže je v období od 1.4.2017 do 30.11.2017 zdolat na kole co nejvíce z určených 50 vrcholů. V této chvíli všech 50 vrcholů zdolalo 5 bikerek a 14 bikerů.

V kategorii Střední školy - jednotlivci jsou medailové pozice již dávno obsazeny Radimem Grebikem, Metodějem Liebelem a Václavem a Pavlem Jelínkovými. Celkem se do projektu zapojilo již 67 středoškoláků z 15 středních škol.

I v kategorii Základní školy - jednotlivci jsou medailové pozice obsazeny Damiánem Pavlíkem, Petrem Škrobákem a Matějem Dudkem. Celkem se do projektu zapojilo již 330 žáků a žákyň z 78 mateřských a základních škol.

Do letošního ročníku se zapojilo neuvěřitelných 397 bikerů a bikerek z celkem 93 mateřských, základních a středních škol.

Do letošní novinky, soutěže sportovních klubů, se zapojilo 36 klubů z různých sportovních odvětví.

Nejoblíbenějším vrcholem mezi středoškoláky je Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm, kam zavítalo 43 bikerů a bikerek.

Nejoblíbenějším vrcholem mezi žáky základních škol je Nivka v Bike aréně v Semetíně, kam zavítalo 112 bikerů a bikerek, přes 100 bikerů a bikerek zavítalo ještě na Jurkovičovu rozhlednu a ke Karlovskému jezeru.

Pět a více vrcholů, které zaručují účast na slavnostním vyhlášení, zdolalo již 177 bikerů a bikerek.

 

 

 

 

—————

Zpět