České a zahraniční regionální XC seriály 2011

11.12.2011 19:00

V závěrečném ohlédnutí za letošním ročníkem regionálních XC seriálů se pokusíme zhodnotit jednotlivé seriály v Česku i zahraničí jako celek. Podle oficiálních výsledkových listin  bylo letos všech pět nejlépe obsazených regionálních dětských závodů v Česku z Dětského MTB Cupu Libereckého kraje (LIC), naopak všech pět nejméně obsazených regionálních dětských závodů bylo z BECKER Cupu (BEC), v námi hodnocených zahraničních regionálních seriálech byly nejlépe obsazeny závody Fahrrad Spartakiade Erzgebirge (FSE) v Geyeru a Seiffenu, naopak nejméně obsazené byly čtyři závody OTV-MTB-CUPu (OTV), více naleznete v následující tabulce:

Pokud bychom hodnotili jednotlivé závody podle celkové atmosféry, tak v letošním roce by vyhrál závod v Novosedlech z Jihočesko-bavorského MTB poháru (JČP) před závodem v Chrástu (BEC) a závodem ve Vratislavicích (LIB). Nejlepší XC trať podle našeho názoru byla letos ve Stupně (BEC) následovaná tratí v Liberci - Lidových sadech (LIB) a a tratí v Nové Peci (JČP). Ze zahraničních XC tratí byla podle našeho názoru nejlepší v Altenbergu (FSE) a nejlepší celkovou atmosféru měl závod v Seiffenu ze stejného seriálu.

Pokud se zaměříme na jednotlivé seriály, tak největší rozptyl v kvalitě  jednotlivých závodů má seriál BECKER Cup, který s počtem 10 závodů je v dnešní době raritou a do budoucna se redukci počtu závodů nevyhne. Podobně je to u německého  OTV-MTB-Cupu, který pro rok 2012 již redukci počtu závodů ze sedmi na pět připravil. Velice kvalitní českou část Jihočesko-bavorského MTB poháru poškozují organizační zmatky bavorské části seriálu. Nejvyrovnanější kvalitu jednotlivých závodů mají seriály Valašský MTB pohár (VAC) a Dětský MTB Cup Libereckého kraje . Ze zahraničních seriálů má podle našeho názoru nejvyrovnanější kvalitu  Fahrrad Spartakiade Erzgebirge.

 

 

 

—————

Zpět