Bundesliga MTB v Heubachu s nádechem stříbra a bronzu

30.04.2012 18:00

V sobotu 28.4.2012 pokračovala v Heubachu druhým závodem Bundesliga MTB 2012.  Tradiční Bike the Rock  byl v letošním roce nejvýše bodově hodnoceným závodem UCI v disciplíně XCO na území Německa, a proto bylo možno na trati i v zázemí potkat nejlepší současné hvězdy cross country v čele s Jaroslavem Kulhavým.

Sobotní program je již tradičně vyhrazen dětským a hobby kategoriím. V letošním roce jsme měli na startu dva zástupce. Mezi kluky v kategorii U11 zvítězil Julian Reichle před Josiasem Barthem a naším Míšou Samcem. Ve stejné kategorii mezi holkami vyhrála Lina Gold před naší Adélkou Špičkovou a Valentinou Gruber z Rakouska.

Zpestřením sobotního odpoledne byl Short Race kategorie Elite, kde zvítězil Jochen Kass před Fabianem Gigerem  a Emilem Lindgrenem, na 16.místě skončil Zdeněk Vobecký. Z obou závodů připravujeme zkrácený sestřih, který bude v nejbližší době k dispozici na našem videokanálu. Fotografie ze závodu naleznete zde.