Bike the Rock 2013 - svátek MTB v Heubachu

26.04.2013 19:10

O minulém víkendu proběhl v Heubachu 13.ročník Heubacher Mountainbikefestival Bike the Rock. Letošní ročník byl již tradičně jedním ze závodů MTB Bundesligy zařazený do nejvyšší kategorie HC (Horse Class) a také prvním závodem letošního World Cupu v disciplíně trial. Chladné a deštivé počasí minulého týdne připravilo pro všechny závodníky velice těžké podmínky a někteří možná v životě tolik bahna během závodu na svém kole neviděli.

Posunutý start letošního ročníku World Cupu v disciplíně Cross Country Olympic přilákal na start hvězdnou konkurenci v čele s několika světovými šampióny v několika kategoriích a olympijskými vítězi jako jsou Nino Schurter, Juien Absalon, Sabine Spitz a další včetně našeho Ondřeje Cinka.  
 
Stále rostoucí počet startujících ve všech kategoriích začíná přerůstat kapacitu areálu a při špatném počasí se velmi rychle stává i pro diváky bahenní promenádou. Na druhou stranu se tak blízko k elitním závodníkům diváci málokde dostanou.
 
Jsme rádi, že jsme mohli nasát atmosféru špičkové cyklistiky a porovnat síly se stejně starými vrstevníky z jiných zemí. Nové náměty zde sbíral také hlavní guru plzeňského BECKER Cupu, Marcel Beran, který přijal naše pozvání k této misi. Několik záběrů ze závodů naleznete v naší galerii.
 
 

—————

Zpět