Bezpečně na kole nejen v Arkádách

14.03.2013 20:04

Obchodní centrum Arkády Pankrác připravilo pod záštitou Ministerstva dopravy a odboru školství a kultury MČ Prahy 4 na závěr třetího březnového týdne zábavnou a poučnou show "Bezpečně na kole". Akce odstartovala dnes v 9:00 hod a bude probíhat denně od 9:00 do 19:00 hod až do neděle 17.3.2013.

Kolo jako jeden z dopravních prostředků se většinou naučí člověk ovládat již v raném dětství. Ale jízda na kole není jen bezhlavé šlapání do pedálů, vyžaduje také schopnost kolo ovládat a reagovat na situace v běžném provozu a také znalost dopravních předpisů. Zvláště v městských aglomeracích je vzhledem k hustotě provozu nutné dbát na bezpečnost a předcházet možným úrazům, kterých je bohužel každoročně mezi cyklisty stále dost.
 
Seznámení se základními bezpečnostními pravidly, povinnou výbavou kola, základními kontrolami funkčnosti kola před jízdou a ukázkou řešení drobných technických problémů se zabývá teoretická část akce. Pro praktické vyzkoušení řešení extrémních situací je  připraveno tzv. skills centrum, což je dráha simulující přírodní i městské překážky. 
 
Zatímco čtvrteční a páteční dopolední program je určen především pro žáky 1.stupně pražských základních škol k prohloubení teoretických i praktických znalostí dopravní výchovy, tak na víkendové odpoledne je od 14:00 hod připraven bohatý doprovodný program hlavně pro rodiny s dětmi.
 
A na co zajímavého se mohou návštěvníci těšit?
 
  • sobota i neděle bude od 14:00 hod každou hodinu svědkem trialové show Vl.Čiháčka zvaného Čihi, který je mistrem ČR a Králem cyklistiky 2012 v trialu 
  • sobotní autogramiádu našeho nejlepšího fourcrossaře Michala Prokopa (3x mistr světa, 3x mistr Evropy,2x vítěz Světového poháru)
  • nedělní autogramiádu členky Specialized Racing teamu a naší reprezentantky v disciplíně cross country olympic Terezy Huříkové

 

 

 
 

—————

Zpět