Belantis

16.11.2015 19:00

Největší zábavný park ve východním Německu – parku Belantis nedaleko Lipska byl otevřen v roce 2003 a podobně jako další zábavné parky v Evropě je rozdělen do tématických světů jako jsou Indiánská prérie, Rytířský ostrov, Pobřeží bohů, Země hrabat a další.

Do světa plného fantazie a objevování, kde indiáni, rytíři a piráti žijí bok po boku s řeckými bohy, egyptskými faraóny či domorodci jihoamerických kmenů, vstupujete přes romantický zámek Belantis. Je to svět, kde se nejen pobavíte, ale také něco zajímavého dozvíte či naučíte.

Největším lákadlem parku je 560 m dlouhá loopingová horská dráha Huracan, která byla do provozu uvedena v roce 2010. Tato horská dráha patří mezi top10 nejstrmějších horských drah na světě. Během 90 vteřin jízdy zažijete vertikální stoupání do výšky 32 m a následný volný pád z této výšky se sklonem 95°, přetížení až 5.5 G v celkem pěti přetočeních kolem své osy, a to vše při maximální rychlosti 85 km/h.

Druhou adrenalinovou atrakcí je horská dráha Drachenritt  s krásným výhledem na celý park z vrcholu hradu, odkud se skrze i podél hradeb strmě spouštíte dolů do obrovské dračí tlamy rychlostí až 70 km/h.

Starý sen lidstva o létání si můžete splnit na atrakci Götterflug, kde se ve výšce 22 m nad zemí pomocí dvou velkých křídel pokoušíte létat jako moucha včetně obratu o 360°. 

Pomsta Belanituse, to je obří kyvadlová houpačka, která se současně stále otáčí kolem své vlastní osy a na okamžik lze dosáhnout i stavu beztíže. 

Prokletí faraona je největší vodní atrakcí, kdy se na raftu spouštíte na divokou řeku z výšky 38 m po úbočí největší evropské pyramidy.

Pirátský křest zažijete po volném pádu z 13 m vysokého hlavního stožáru galéry Black Pirate, Kryštof Kolumbus vás pohoupá na mořských vlnách s jeho legendární Santa Marií.

Odysseus s vámi propluje klidnou cestou kolem ostrovů květin a velkého mořského hada do jeskyně ke Kyklopovi.

To je jen krátký výčet nejlepších atrakcí, které zde můžete vyzkoušet. Samozřejmě na vás čekají další atrakce, a to vše v ceně vstupného, záleží jen na vaší chuti, náladě a žaludku, kolik jízd na té které atrakci zvládnete.

 

—————

Zpět