Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Zubštejn

21.04.2016 21:00
Jedním z letošních vrcholů Vrchařské koruny Vysočiny je pohádková zřícenina hradu Zubštejn (688 m n. m) s replikami středověkých obléhacích strojů v podhradí.
 
Hrad Zubštejn byl jedním z největších hradů Moravy, byl vystaven kolem roku 1314.
 
Jako start doporučujeme centrum krásné obce Vír, kde si určitě prohlédněte několik dochovalých selských stavení (Gregorův statek, Juránkův statek).
 
Na rozcestí Vír-lávka odbočíme z cyklotrasy č.4025 a dále pokračujeme po červené turistické značce až k rozcestí pod zříceninou hradu Pyšolec.
 
Zde si můžete udělat asi 300 metrovou zajížďku ke zřícenině raně gotického hradu Pyšolec, kde naleznete zbytky hradeb a opevnění, mohutnou věž, která měla 11 metrů v průměru, a pozůstatky ostatních menších věží.
 
Po prohlídce se vrátíme k rozcestí a po červené turistické značce pokračujeme až k zřícenině hradu Zubštejn. 
 
 
 
 
Pro zpáteční cestu zvolíme trasu po žluté turistické značce přes obec Pivonice až k silnici č.388, na kterou se napojíme u rozcestí Hrdá Ves.
 
Cestou do centra obce se určitě zastavte u Vírského mlýnku, který je replikou původního Navrátilova mlýnku, v blízkosti říčky Bystřice. Jedná se o mechanizmus, který je poháněn vodní silou, a který je složen z asi dvou desítek postaviček, které se pohybují. 
 
A pokud budete mít ještě chuť sportovat, tak si ve Víru nenechte ujít nově zbudované dvě ferratové stezky Ledová stěna a Jezerní stěna, které zvládnou nejen méně lezecky zkušení dospělí, ale i děti od 5 let. Z ferraty Jezerní stěna je navíc krásný pohled na hráz přehrady Vír.