Ohlédnutí za seriálem MTB Biatlon 2017

16.10.2017 19:00

Nedělním závodem v ejpovickém kempu byl zakončen třetí ročník seriálu MTB Biatlon, který úspěšně kombinuje střelbu s jízdou na horském kole.

Sedm letošních zastavení nabídlo stejně jako v letech minulých zajímavé souboje na tratích i střelnicích.

I v letošním ročníku pořadatelé vylepšovali podmínky pro závodníky a ti se dočkali nových koberců na střelnici či závodních terčů.

Cenným suvenýrem bylo personalizované celoroční startovní číslo včetně loga oddílu a vlaječky státu.

Úvodní závod v Chrástu u Plzně posunul historický rekord počtu startujících na nové maximum 107 bikerů a bikerek. Celkem se letos na start postavilo 550 startujících.

Premiérové Mistrovství Plzeňského kraje v MTB biatlonu se jelo v září v Hradčanech.

Slavnostní vyhlášení proběhne společně se seriálem IDEAX Talent Cup v neděli 12.11. 2017 v KD Snopoušovy.

Na pohár pro vítěze se v jednotlivých kategoriích mohou už nyní těšit:

Lucie Mitrychová (kategorie U9ž žákyně)
Lukáš Vávra (kategorie U9m žáci)
Kateřina Chytilová (kategorie U11ž žákyně)
Tomáš Tykvart (kategorie U11m žáci)
Nikola Nová (kategorie U13ž žákyně)
Sasha Blank (kategorie U13m žáci)
Michaela Mitrychová (kategorie U15ž žákyně)
Tomáš Beran (kategorie U15m žáci)
Kateřina Vaverková (kategorie Ž15 ženy)
David Váchal (kategorie M15 muži)
Zuzana Nesnídalová (kategorie Ž35 ženy)
Marcel Beran (kategorie M35 muži)

Kompletní konečné pořadí naleznete zde.

A jak vypadal letošní ročník řečí čísel?

Nejvíce 292 bodů na celkové vítězství potřeboval Marcel Beran (kategorie M35 muži). Naopak Sasha Blank (kategorie U13m žáci) potřeboval na celkové vítězství pouze 193 bodů.

Nejtěsnější rozdíl 3 bodů byl v kategorii U13m žáci mezi Sashou Blankem a Václavem Dragounem. Naopak největší rozdíl 75 bodů byl v kategorii U15m žáci mezi Tomášem Beranem a Daliborem Vaculíkem.

Čtyři kategorie ovládl COPR TJ Přeštice, tři kategorie ovládl CK Sport Beran Chrást a dvě kategorie ovládla kola-bbm.cz.

Po jednom vítězství si připsaly týmy 2V Bikers Blovice, Velosport Domažlice a MS bike academy racing.