Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Liechtensteinklamm

16.11.2015 19:04
Jedna z nejkrásnějších a nejhlubších roklí v rakouských Alpách, Liechtensteinklamm o celkové délce 4 km se nachází u městečka St.Johann im Pongau. V současné době jsou zpřístupněny chodníky a můstky na necelém kilometrovém úseku, který je zakončen 50 metrovým vodopádem.
 
Klammy, jak jim zde říkají, vytvořila voda z tajících ledovců a zakusují se místy až několik desítek metrů pod okolní terén.
 
O zpřístupnění soutěsky se v roce 1876 zasloužil kníže Jan II. z Liechtensteinu, který věnoval 600 guldenů na dokončení prací členům Alpského spolku z Pongau. Na důkaz díku byla soutěska pojmenována jeho jménem – Liechtensteinklamm.
 
 
Jak už to na horách bývá, je i se vznikem této soutěsky spojena legenda, podle které jistý kovář z Oberarlu uzavřel dohodu s ďáblem. Za to, že mu ďábel přenese k domu léčivé prameny z Gasteinu, mu slíbil svoji dcerku.
 
O tajné dohodě se však dozvěděla kovářova žena, která pomocí brzkého kohoutího kokrhání plány ďábla překazila a ten ze zlosti nad ztrátou dívčí duše, vztekle mrsknul prameny do hluboké soutěsky pod sebou, aby je již nikdy žádný člověk nenašel.
 
Jak to v soutěsce vypadá, si můžete prohlédnout na našem videokanálu. Více informací o soutěsce naleznete na zde.