Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Cvilín

15.04.2016 18:30
Jedním z letošních vrcholů Vrchařské koruny Krnovska je kopec Cvilín nad městem Krnov, který se nachází ve výšce 435 m n.m. 
 
Temeno Předního Cvilínského kopce zdobí dvě zajímavé turistické atrakce: kamenná, 29 metrů vysoká rozhledna podle návrhu Ernsta Latzela z let 1902-1903 a monumentální stavba barokního poutního kostela sv. Kříže a Sedmibolestné Panny Marie z let 1722-1727.
 
K návštěvě Zadního Cvilínského kopce naopak láká zřícenina hradu Cvilín (Šelenburk). Hrad Cvilín byl vybudován jako jeden z článků obranné zemské soustavy ve 13. století a definitivně byl opuštěn po třicetileté válce. 
 
 
Jednou z cest, jak se vydat na Cvilín i s dětmi, je cyklotrasa č.55 od železniční stanice Krnov-Cvilín směrem ke křížení s ulicí Opavská a následné pokračování po cyklotrase č.503 k rozcestí u dopravního hřiště. 
 
Zde se vydáte vlevo po cyklotrase č.6166 a pojedete až k odbočce u autobusové zastávky Cvilín-statek pod kopcem. Poté si užijete závěrečné stoupání kolem kostela k rozhledně.
 
A když už vyšplháte k cvilínské rozhledně, rozhodně si po zelené turistické značce zajeďte i na Zadní Cvilínský kopec ke zřícenině místního hradu.