Vyhledávání

BIKE3000 Junior Team

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

VoXX

Wilburrina

Podpora projektů

Vrchařská koruna Valašska Junior

 Chrástecký MTB víkend 

Komunitní centrum Motýlek

Nadace Jedličkova ústavu

Sociální sitě

BIKE3000 Junior Team na facebooku   BIKE3000 Junior Team na twitteru

BIKE3000 Junior Team na google+   BIKE3000 Junior Team na YouTube

Plánovače trasy

Mapy.cz   ViaMichelin

Počasí

   ScreenSaver            yr.no

Bezpečně na kole nejen v Arkádách

14.03.2013 20:04

Obchodní centrum Arkády Pankrác připravilo pod záštitou Ministerstva dopravy a odboru školství a kultury MČ Prahy 4 na závěr třetího březnového týdne zábavnou a poučnou show "Bezpečně na kole". Akce odstartovala dnes v 9:00 hod a bude probíhat denně od 9:00 do 19:00 hod až do neděle 17.3.2013.

Kolo jako jeden z dopravních prostředků se většinou naučí člověk ovládat již v raném dětství. Ale jízda na kole není jen bezhlavé šlapání do pedálů, vyžaduje také schopnost kolo ovládat a reagovat na situace v běžném provozu a také znalost dopravních předpisů. Zvláště v městských aglomeracích je vzhledem k hustotě provozu nutné dbát na bezpečnost a předcházet možným úrazům, kterých je bohužel každoročně mezi cyklisty stále dost.
 
Seznámení se základními bezpečnostními pravidly, povinnou výbavou kola, základními kontrolami funkčnosti kola před jízdou a ukázkou řešení drobných technických problémů se zabývá teoretická část akce. Pro praktické vyzkoušení řešení extrémních situací je  připraveno tzv. skills centrum, což je dráha simulující přírodní i městské překážky. 
 
Zatímco čtvrteční a páteční dopolední program je určen především pro žáky 1.stupně pražských základních škol k prohloubení teoretických i praktických znalostí dopravní výchovy, tak na víkendové odpoledne je od 14:00 hod připraven bohatý doprovodný program hlavně pro rodiny s dětmi.
 
A na co zajímavého se mohou návštěvníci těšit?
 
  • sobota i neděle bude od 14:00 hod každou hodinu svědkem trialové show Vl.Čiháčka zvaného Čihi, který je mistrem ČR a Králem cyklistiky 2012 v trialu 
  • sobotní autogramiádu našeho nejlepšího fourcrossaře Michala Prokopa (3x mistr světa, 3x mistr Evropy,2x vítěz Světového poháru)
  • nedělní autogramiádu členky Specialized Racing teamu a naší reprezentantky v disciplíně cross country olympic Terezy Huříkové