Zlatý double bikera Samuela Jirouše v bílé stopě

21.01.2014 19:23
V pondělí 20.1.2014 se naplno rozběhly jednotlivé soutěže Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže. V bílé stopě ve Vysočina Aréně měl náš team také svoji zástupkyni, Káju Bedrníkovou v barvách Středočeského kraje.
 
Pondělní závod v běhu na lyžích volnou technikou v kategorii Žákyně mladší na 2 km trati ovládla Gabriela Masaříková před Nikitou Kubíčkovou a Marií Rysulovou, na 19.místě skončila naše Kája Bedrníková, nejlepší bikerkou byla na 12.místě Ema Bajčíková. Ve stejné kategorii mezi kluky zvítězil Mathias Vacek před Jáchymem Cenekem a Jakubem Kudrnáčem, nejlepší bikerem byl na 7.místě Ondřej Zuna.
 
V kategorii Žákyně starší na 3 km trati zvítězila Karolína Poulíková před Barborou Havlíčkovou a Barborou Antošovou, nejlepší bikerkou byla na 7.místě Tereza Sásková. Ve stejné kategorii mezi kluky na trati 4 km zvítězil biker Samuel Jirouš před Jakubem Kociánem a Karlem Vackem.
 
Dnes se mladí olympionici postavili na stejně dlouhé tratě znova, tentokrát závodili klasickou technikou. V kategorii Žákyně mladší zvítězila Marie Rysulová před včerejší vítězkou, Gabrielou Masaříkovou a Karolínou Špinarovou, na 23.místě skončila naše Kája Bedrníková, nejlepší bikerkou byla na 16.místě Ema Bajčíková. 
 
V kategorii Žáci mladší bylo pořadí stejné jako včera, tj. zvítězil Mathias Vacek před Jáchymem Cenekem a Jakubem Kudrnáčem, nejlepší bikerem byl na 8.místě Ondřej Zuna. 
 
V kategorii Žákyně starší opět zvítězila Karolína Poulíková před Barborou Antošovou, která si prohodila místo s Barborou Havlíčkovou, nejlepší bikerkou byla na 4.místě Tereza Sásková. Ve stejné kategorii mezi kluky podruhé zvítězil biker Samuel Jirouš před Tomášem Dufkem a Jakubem Kociánem.
 
 

—————

Zpět