Z říčanských luhů a hájů do rozpáleného Pietermaritzburgu

30.08.2013 20:00
Většina sportovních fanoušků zná trial pouze z exhibičních vystoupení při různých veletrzích, výstavách či bikových festivalech. Trial je ale především cyklistická disciplína, kterou UCI zařadila do stejné sekce jako olympijskou disciplínu cross country.
 
Tradiční baštou této disciplíny jsou Říčany, kde členitost terénů v okolních lesích využívá k tréninku i několikanásobný Mistr ČR v kategorii Elite 26" Vlasta Kabeláč Čiháček či loňský Mistr ČR v kategorii Elite 20" Petr Jeřicha, který startoval i na právě probíhajícím světovém šampionátu v jihoafrickém Pietermaritzburgu a kde vynikajícího úspěchu dosáhl pátým místem v kvalifikaci druhý český zástupce Václav Kolář.
 
Možná si říkáte, co má trial společného s naším teamem?  
 
Protože Říčany jsou i domovskou základnou naší Káji Bedrníkové, tak jsme před letošní sezónou využili nabídky společného tréninku techniky jízdy v terénu a přes překážky právě s uvedenými mistry techniky. A získané zkušenosti jsme několikrát během sezóny zúročili v závodech.
 
Kromě závodění a propagace bezpečné jízdy na kole ve školách se také oba trialisté věnují různým exhibicím, kde můžete obdivovat, co všechno lze na kolo zdolat.
 
Nejbližší trial show je přichystána na neděli 8.9.2013 do Prosek ski centra v Praze, kde se bude konat 3.ročník dětských závodů Prosecké skotačení z dílny dalšího cyklistického nadšence Petra Konečného.
 
 
 

—————

Zpět