Z BECKER CUPu na olympiádu

30.01.2015 18:47
V letošním roce bude Plzeň od 14. do 18. června 2015 hostit VII. letní olympiádu dětí a mládeže.
 
Pro bikery a bikerky s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji v kategoriích Starší žáci/žákyně budou dva závody populárního MTB seriálu BECKER CUP ve Městě Touškově a v Chrástu kvalifikací pro nominaci na olympiádu. 
 
Dalšími kvalifikačními závody budou 4.4.2015 Český pohár mládeže na silnici v areálu Lopatárna  a 18.4.2015 Český pohár MTB XCO v Teplicích.
 
Kompletní nominační kritéria naleznete na stránkách seriálu BECKER CUP, kde se budou průběžně zveřejňovat i získané kvalifikační body. 
 
A na co se mohou mladí olympionici těšit?
 
Centrem všeho dění bude Olympijský dům v populárním Techmania Science Centru. Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. 
 
Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her včetně zapálení olympijského ohně, slavnostního ceremoniálu, soužití v olympijské vesnici nebo složením olympijské přísahy.
 
Program cyklistické části bude probíhat ve dnech 15.-17.6.2015 v areálu Lesoparku Homolka a Lopatárny. Stavitelem tratí pro eliminátora a cross-contry závod bude bývalý reprezentant v XCO Milan Spěšný. Každý kraj bude mít na startu dva starší žáky a dvě starší žákyně (ročníky 2001-2002).
 
 
 

—————

Zpět