Vrchařské koruny v cíli aneb dostoupáno!

02.12.2015 20:00
Už jsou to tři roky, kdy Adam Hloch se svými přáteli přišel s myšlenkou vytvoření projektu na zdolání 20 vrcholů Valašska na kole.
 
V roce 2013 dvacet vrcholů Valašska zdolalo 21 průkopníků, vloni se projektu zúčastnilo už 137 bikerů a bikerek a v letošním roce se konečné číslo úspěšných bikerů a bikerek zastavilo na rekordním čísle 287.
 
Adam Hloch se svými spolupracovníky pro letošní rok připravil i premiérový ročník Vrchařské koruny Valašska Junior. Do juniorské Koruny se zapojilo 190 žáků a studentů z celkem 50 základních a středních škol, všech 50 vrcholů zdolalo 16 mladých bikerů a bikerek.
 
Zapojení tolika dětí a mládeže do projektu připravilo možná ještě větší překvapení než byl rekordní počet držitelů klasické Koruny.
 
Inspirovány Vrchařskou korunou Valašska, si v letošním roce svoji premiéru odbyly další tři Vrchařské koruny.
 
Do poslední chvíle o pomyslné druhé místo v počtu držitelů bojovala Vrchařská koruna Jesenicka, kterou nakonec získalo 36 bikerů a bikerek, a  Vrchařská koruna Vysočiny, kterou získalo 38 bikerů a bikerek. Na premiérový ročník jsou to výborné čísla.
 
Nelze opomenout ani Vrchařskou korunu jižních Čech, kterou letos zdolalo 13 bikerů a bikerek. 
 
Každopádně je vidět, že dobrý nápad dokáže přitáhnout ke sportování více lidí než leckterá draze zaplacená reklamní kampaň.
 
I podle účasti v juniorské Koruně je vidět, že tyto projekty jsou připraveny tak, aby jste na jednotlivé výjezdy mohli bez problémů vzít i svoje děti.
 
 

—————

Zpět