Vrchařská koruna Valašska 2016 odhalila letošních 20 vrcholů

20.02.2016 13:00
Velmi oblíbená Vrchařská koruna Valašska vstupuje v roce 2016 do svého čtvrtého ročníku. Soutěž bude probíhat od 2.4.2016 do 30.11.2016
 
Podobně jako v minulých letech zakladatelé tohoto cykloturistického projektu, Adam Hloch a Michal Horský, připravili pro bikery a bikerky opět několik novinek.
 
V letošním roce se poprvé pojede VKV bez bariér, která je určena pro naše handicapované cyklisty a cyklistky. Je pro ně připraveno 10 dostupných vrcholů a jako bonus exkluzivní patronát Leopolda Königa, člena jednoho z nejlepších světových cyklistických týmů, týmu SKY.
 
Pokračovat druhým ročníkem bude i Vrchařská koruna Valašska Junior pro studenty a žáky základních a středních škol.
  
V letošním roce se mezi 20 vrcholy objevuje celkem 10 nováčků:
Bílý kříž
Filka
hrad Starý Jičín
Huštýn
Medůvka
Mikolinův vrch
Pardus
Ratibořský grúň
Vařákovy paseky
Vršatec
 
Poprvé v historii se jeden z vrcholů (Vršatec) stává součástí dvou vrchařských korun, v tomto případě s Vrchárskou korunou Trenčianska.
 
Rozhodně ale nebudete zklamáni ani ze zbývajících vrcholů, které se objevily již v minulosti. Možná budete na některých místech překvapeni, jak se okolí daného vrcholu za ten rok či dva změnilo. Za zmínku stojí nová rozhledna na Kelčském Javorníku či areál Horečky pod Veřovickým Javorníkem, kde naleznete nové traily či stezku v korunách stromů.
 
V letošním roce jsou vyhlášeny tyto kategorie:
a) Absolutní pořadí VKV
b) Nejmladší držitel VKV
c) Nejstarší držitel VKV
d) Nejlepší bikerka VKV 
e) Miss VKV
f) Missák VKV
g) Nejlepší fotografie VKV
h) Nejvzdálenější držitel VKV
i) Nejatraktivnější příběh
 
 
 
 

—————

Zpět