
Vrchařská koruna Valašska 2014 se blíží k magické hranici
12.10.2014 19:00
V kraji, kde naši předkové bojovali s neúrodnou půdou, nepřízní počasí i vrchností, se nachází spousta krásných míst, které stojí za návštěvu.
Pojem Valašsko se vžil mezi lidmi v souvislosti s Valašským povstáním proti vrchnosti, které trvalo s přestávkami až do roku 1644, kdy bylo krvavě potlačeno.
Soutěž Vrchařská koruna Valašska (VKV) byla původně zamýšlená jako zpestření letní sezóny jen pro pár přátel duchovního otce a zakladatele projektu, Adama Hlocha ze Vsetína.
První obrysy projektu vznikaly na podzim roku 2012, první ročník proběhl v roce 2013 a všech 20 vrcholů zdolalo 21 bikerů a bikerek.
Se vzrůstajícím zájmem bikerů a bikerek o tento projekt byl organizační tým projektu rozšířen o Ondřeje Hlocha a Michala Horského a došlo pro rok 2014 k řadě novinek.
Vylepšené webové stránky, výborně zpracované informace o každém z dvaceti vrcholů včetně GPS souřadnic a tipu na trasy k vrcholu, spolu s prezentací na sociální síti facebook přilákaly do soutěže do této chvíle téměř stovku úspěšných bikerů a bikerek.
Téměř pětinásobný nárůst držitelů VKV oproti roku 2013 určitě nezůstane bez odezvy u autorů projektu.

Patronát nad projektem převzali čeští reprezentanti v cross country na horských kolech Tereza Huříková z Valašského Meziříčí, Barbora Machulková ze Vsetína a Tomáš Paprstka z Jablůnky.
Řada bikerů a bikerek využila během roku možnosti zúčastnit se společné vyjížďky na některý z vrcholů VKV s patronkou či patronem a užít si bikování trochu jinak.
Pro většinu účastníků projektu se VKV stala příležitostí k poznání dosud neznámých míst kraje, kde žijí nebo návratu na místa, kde se narodili či prožili dětství.
Pro některé se naopak VKV stala novým impulsem v jejich bikování. Bikování na horách nepřináší jen radost, ale občas se vyskytne defekt, pád či přijde změna počasí a chytnete bouřku, liják či kroupy.
S tím vším se účastníci VKV musí vyrovnat, ale ten slastný pocit po zdolání posledního vrcholu stojí určitě za to.
Každopádně je potřeba poděkovat za výborný nápad a následnou realizaci projektu Adamovi Hlochovi a jeho spolupracovníkům.
—————