Vrchařská koruna ... aneb myšlenka hodná následování

15.11.2014 21:40
Když před dvěma roky přišel Adam Hloch s myšlenkou na vytvoření projektu zdolání 20 vrcholů Valašska na kole, rozhodně netušil, jak se tento jeho nápad začne šířit i do dalších koutů ČR.
 
Inspirováni Vrchařskou korunou Valašska, kterou letos zdolalo již přes 120 bikerů a bikerek, připravují pro rok 2015 cyklističtí nadšenci další dvě podobné akce.
 
V roce 2015 se pojede Vrchařská koruna Jižních Čech, kde mezi vrcholy nebudou chybět Libín (1093 m.n.m.), Kleť (1084 m.n.m.), Javorník (1066 m.n.m.)  nebo Královský kámen (1058 m.n.m.). Garantem projektu je  Legend MTB Club.
   
Druhý projektem bude v roce 2015 Vrchařská koruna Jesenicka, de mezi vrcholy nebudou chybět Praděd (1492 m.n.m.), Dlouhé Stráně (1353 m.n.m.), Medvědí hora (1159 m.n.m.) nebo Obří skály (1081 m.n.m.). Tento projekt, za kterým stojí cyklistický nadšenec Petr  Mazúr, má už i dobře zpracované informace o každém z vrcholů.
 
A rozhodně nemusí zůstat jen u těchto dvou projektů, ve fázi přípravy je také projekt na Vysočině.
 
Mimo Vrchařskou korunu Valašska již letos proběhl plzeňský projekt Cyklovrcholy Sport Beran 2014, kde měli účastníci za úkol zdolat 14 vrcholů Plzeňska.
 
Rozhodně by se pořadatelé neměli nechat odradit případným nízkým počtem držitelů vrchařské koruny v prvním ročníku, jak ukazuje příklad z Valašska, kde po loňských 21 držitelích letošní počet držitelů narostl o více než stovku.
  
Každopádně je vidět, že dobrý nápad dokáže přitáhnout ke sportování více lidí než leckterá draze zaplacená reklamní kampaň nejlépe ještě s evropskou dotací.
 
A na jednotlivé výjezdy můžete vzít i děti, sice budou muset vydat nějakou energii, ale krásné výhledy ze zdolaného vrcholu žádné obrázky v knížce nebo na internetu nenahradí.
 
 
 
 

—————

Zpět