Stříbrný Kellys BikeRanch Cup ve Višňovce

28.09.2014 17:00
V neděli 28.9.2014 se v parku Višňovka na Praze 9 jel první ročník závodu Kellys BikeRanch Cup – O pohár starosty městské části Praha 9.
 
Ve zdejším parku se v roce 1972 konal světový šampionát v cyklokrosu a Miloš Fišera zde po vyrovnaném boji získal stříbro. Symbolicky se sem cyklisté vrátili v sezóně, která vyvrcholí cyklokrosovým světovým šampionátem opět v ČR, konkrétně v Táboře.
 
V dopoledním programu byly k vidění souboje v dětských a juniorských kategoriích. Přes konkurenci dalších dnešních MTB závodů dorazil na start velký počet malých bikerů a bikerek, který zaskočil i pořadatele.
 
V kategorii děti 9-12 let (ročník 2002-2005) bez rozdílu pohlaví jsme měli na startu jedinou zástupkyni Adélu Špičkovou, která po výborném startu vedla téměř celý závod a až těsně pod vrcholem závěrečného stoupání se musela sklonit před uměním dnešního vítěze Libora Vencla, na 3.místě skončil Vítězslav Jindřich.
 
Přes drobné organizační problémy se závod musel nejen dětem líbit a pokud se podaří záměr městské části Prahy 9 s revitalizací parku dotáhnout do konce, mají se v budoucnu bikeři a bikerky na co těšit.
 
 
 
 

—————

Zpět