Stříbrná TROFEO CINELLI Velká cena Hlohovce 2013

31.03.2013 10:01

V sobotu 30.3.2013 se v jihomoravském Hlohovci konal další ročník silničního kritéria  TROFEO CINELLI Velká cena Hlohovce 2013 . Obnovená tradice bývalých jarních nominačních závodů na Závod Míru přivádí každoročně na start i nejlepší české silniční týmy.

V kategorii Elite muži vyhrál Martin Hunal z týmu AC Sparta Praha cycling před Jakubem Kratochvílou a Tomášem Bucháčkem, nejlepším z bikerů byl na 10.místě Pavel Boudný z Česká spořitelna Specialized. Kategorii Elite ženy ovládla ve své první silniční sezóně Pavlína Šulcová z týmu Bauknecht-Author, která ještě vloni dávala přednost bikům.

Velká cena Hlohovce není jen závodem pro elitní závodníky, ale během celého dne probíhaly zajímavé souboje i v dalších kategoriích včetně dětských a mládežnických kategorií. Letošní nepříznivé počasí zatím nenabízí moc možností ke svezení v terénu, a proto pro děti bylo silniční kritérium jednou z prvních letošních možností k závodění.

Na startu kategorie Holky 2003-2004 byla i naše Adélka Špičková, která obsadila 2.místo za vítěznou Aničkou Jaborníkovou, 3.místo obsadila Anička Baránková. Ve stejné kategorii mezi kluky zvítězil Štěpán Telecký před Tomášem Ciprysem a Martinem Merčákem.

Pořadatelský Sportcomplex Břeclav připravil jako zpestření pro diváky i závody kategorie Festkařů s jedním převodem a Veteránů na starých kolech.

—————

Zpět