Sparkassen MTB Cup 2011

05.02.2011 17:15

V roce 2011 se bavorský Sparkassen MTB Cup skládá z osmi závodů, z toho  tři závody se jedou na území ČR ( Nová Pec, Lipno, Novosedly) v rámci Jihočesko-bavorského MTB poháru. Termíny jednotlivých závodů seriálu najdete v kalendáři závodů

Startovné v dětských kategoriích pro předem přihlášené závodníky z ČR je 3 EUR/závod, při přihlášení na místě je příplatek 5 EUR. Vratná záloha na startovní číslo je 5 EUR, startovní číslo je platné pro všechny závody seriálu v daném roce. Do celkového pořadí započítává sedm nejlepších závodů a stejně jako vloni budou přidělovány bonusové body (10 bodů/závod) za starty českých závodníků na třech vybraných závodech v Bavorsku a naopak za starty německých závodníků na třech závodech v ČR.

Pro letošní ročník seriálu, dle doporučení německého cyklistického svazu (BDR) pro dětské MTB závody, je nařízeno několik technických omezení v dětských kategoriích U11 a U13. Při použití kola s 26" plášti je v těchto kategoriích povoleno použití předního velkého talíře s max. 32 zuby, při  použití  kola s 24" plášti v kategorii U11 je povolena kombinace převodů s max. dojezdovou vzdáleností na jedno šlápnutí 6.1 metru. Nášlapné pedály jsou povoleny až od kategorie U11.

—————

Zpět