Sněhurka a sedm závodníků aneb rozloučení s rokem 2013

21.12.2013 19:01

V době předvánočního shodu jsme připravili pro naše malé bikery a bikerky sobotu plnou překvapení. Nejprve je čekala návštěva úspěšného pohádkového muzikálu Sněhurka a sedm závodníků v Divadle Hybernia. Už třiadvacet let se tento dětský muzikál hraje na prknech Slovenského národního divadla.

Nesmrtelný příběh o závisti, zlobě a vítězné lásce, plný písniček, humoru, kouzel a tanečních čísel podle známé pohádky, ve kterém se Sněhurka ocitne v chaloupce sedmi šibalských závodníků, kteří svými povedenými kousky rozesmějí nejednoho diváka.

Při návštěvě předvánočního centra Prahy nemohla chybět ani návštěva nedalekého Staroměstského náměstí s dvacetimetrovým vánočním stromem. Když jsme u vánočního stromu nasáli vánoční atmosféru, tak jsme se přesunuli ke světově známé, 600 let staré památce - pražskému orloji s 12 apoštoly, které málokterý z přihlížejících zná jmény.

Pro připomenutí – na orloji se prochází postavy sv. Ondřeje, sv. Barnabáše, sv. Jana, sv. Tomáše, sv. Juda Tadeáše, sv. Jakuba, sv. Matěje, sv. Petra, sv. Bartoloměje, sv. Šimona, sv. Pavla a sv. Filipa.

Že ani ve středověku nebylo vše jen krásné a třpytivé, jsme poznali zanedlouho v nedalekém Muzeu tortury v Celetné ulici, kde se ve zrekonstruovaných sklepních prostorách  nachází ojedinělá expozice útrpného práva a mučicích nástrojů. Mystickou atmosféru celé výstavy dotvářejí voskové figuríny umístěné v autentickém prostředí.

Pověstnou třešničkou na dortu byla návštěva aquaparku v Čestlicích, kde si všichni užili do sytosti vodních radovánek.

Takové bylo poslední teamové setkání v roce 2013 a už se těšíme na další zajímavé teamové akce v roce 2014.

 

 

—————

Zpět