Sedm sudiček aneb patroni VKV 2016

24.01.2016 17:30
Začátkem dubna se na Valašsku rozběhne již čtvrtý ročník cykloturistického projektu Vrchařská koruna Valašska. Z původně komorního projektu pro cyklistické kamarády se během let Koruna pohádkově rozrostla na loňských 287 držitelů.
 
A tak, jak se v pohádkách objevují sudičky, tak nad touto cyklistickou "pohádkou" drží ochrannou ruku patroni a patronky.
 
Pro rok 2016 se pořadatelům podařilo získat k tradičním patronům a patronkám přechozích ročníků i známé osobnosti silničního profi pelotonu.
 
Mezi patrony se poprvé objevuje Adam Hansen, člen stáje Lotto-Soudal, který žije ve Frýdlantu nad Ostravicí a odjel 13 Grand Tour (Giro, Tour,Vueltu) za sebou.
 
Patronem nové kategorie VKV bez bariér je Leopold König, člen stáje SKY.
 
Patronem kategorie VKV Junior, která se v letošním roce pojede podruhé, je Josef Zimovčák, nejznámější český cyklista na historickém vysokém kole.
 
Tradičním patronem je cyklistický ultramaratonec Svaťa Božák, první český přemožitel závodu RAAM – RACE ACROSS AMERICA.
 
 
Mezi patrony opět nechybí ani místní rodák, biker a cyklokrosař Tomáš Paprstka, člen týmu Expres CZ-Merida Team Kolín.
 
Patronkami projektu jsou také bikerky Barbora Machulková, členka týmu 4Ever Cyklo Bulis, a Tereza Němcová, členka týmu Superior MTB Team.
 
Nejen pravidelní účastníci Vrchařské koruny Valašska se mohou i letos těšit na cyklovyjíždky s patrony projektu po místních vrcholech.
 
První již termínově známá veřejná cyklovyjížďka s patronem VKV Josefem Zimovčákem se uskuteční 21.5.2016.
 
Již nyní vám můžeme slíbit, že pozvánky na tyto cyklovyjížďky s patrony VKV naleznete včas i na našich stránkách.
 
 
 
 

—————

Zpět