S kolem za poznáním a zábavou - Playmobil Fun Park Zirndorf

03.10.2013 17:10
Delší cestování autem je pro většinu dětí nezáživné, a proto se snažíme naše putování na závody v zahraničí zpestřit návštěvou nějaké přírodní či historické památky, zajímavosti nebo atrakce. Dnešním dnem spouštíme pravidelnou rubriku "S kolem za poznáním a zábavou", kde budeme postupně přinášet tipy na výlety pro vaše cesty.
 
Jako první tip přinášíme vyhlášený německý zábavní park Playmobil Fun Park v Zirndorfu nedaleko Norimberku. Návštěvu parku lze spojit s některým závodem seriálů Alpina Cup nebo OTV-MTB-Cup. Pro mužskou část může být zajímavé spojení návštěvy parku a utkání fotbalové bundesligy nedalekého 1.FC Norimberk.
 
Playmobil Fun Park je podobně jako další zábavné parky v Evropě koncipován do několika tematických částí na ploše větší než 90 tis. m2, kde si děti kromě hraní užívají lezení po hradbách, balancování na překážkách či skákání. V porovnání s Legolandem je zde výrazně nižší vstupné a naopak více možností pro vlastní aktivitu dětí. Nejvíce si parku užijí děti do 11 let.
 
Do zábavného parku se vstupuje hradní bránou s vartujícími strážci hradu, známými ze stavebnice Playmobil.
 
Mezi nejzajímavější části parku patří velké jezero s 17 m dlouhou pirátskou lodí, kde se na chvíli můžete vžít do role piráta a vyzkoušet si různé činnosti námořníků. Jezero je kromě pirátské lodi osazeno cestami pro vyzkoušení plavby na voru, která je u návštěvníků velmi oblíbená a občas si zde musíte vystát frontu.
 
 
 
Hned vedle jezera se otvírá dobrodružný svět dinosaurů, kde čtyři metry vysoký Tyrannosaurus Rex zve na výpravu do neprostupné džungle a hustého bambusového lesa.
 
Návrat do časů odvážných rytířů umožňuje Rytířský hrad. Vnější hradby poseté horolezeckými úchopy a lezeckými sítěmi dávají malým návštěvníkům na malou chvíli možnost vyzkoušet si roli dobyvatele hradeb, odměnou je nádherný pohled na celý park z vrcholu 10 m vysoké hradní věže. Vnitřní část hradu naopak nabízí prohlídku tajné podzemní chodby, hladomorny, zrcadlové síně či trůnního sálu včetně ukázky středověkého života na hradu.
 
V roce 2011 byl na ploše 2400 m2 otevřen Balancing parcours pro procvičení rovnováhy a koordinace na různě širokých kládách, kladinách, chůzi po laně a dalších zařízeních z přírodních materiálů, věkově uzpůsobené od nejmenších dětí po dospělý doprovod.
 
Vedlejší část Farma přibližuje dětem život na farmě včetně možnosti si vyzkoušet péči o plastové krávy či selata v životní velikosti. Kde jinde si městské děti vyzkouší dojení, že?  Ke každé správné farmě patří traktor a tak si v parku mohou děti vyzkoušet řízení traktoru v terénu hned vedle farmy.
 
V každém správném zábavném parku nemůže chybět westernové městečko. Western City se rozkládá na ploše 500 m2 včetně klasického Saloonu, dostavníku, rýžování zlata či možnosti zkrotit elektického býka při rodeu.
 
Pro malé stavaře je připravena část simulující klasický lom. Této části vévodí velký mobilní jeřáb s vysunutým ramenem se zavěšenou klecí. Naleznete zde zvětšeniny známých stavebních strojů ze stavebnice Playmobil uzpůsobenou pro každodenní využití dětmi při přemísťování balvanů a šterku potřebných na stavbách. 
 
V parku je pamatováno i na případ, kdy se nevydaří počasí. Na ploše 5000 m2 vzniklo kryté HOB Centrum, kde jsou prezentovány neznámější stavby stavebnice Playmobil ve zvětšené velikosti, několik koutků s různými typy stavebnic ke skládání, lezecká oblast pro vyzkoušení lezení a rovnováhy.
 
Středovým bodem HOB Centra je pódium s hledištěm, kde bývá o víkendech program pro děti včetně koncertů, vystoupení kouzelníků či jiných umělců. Samozřejmostí je část, kde se nejen malí návštěvníci mohou občerstvit za rozumné ceny.  
 
Malou ochutnávku, jak to v parku vypadá, naleznete na našem videokanálu. Kompletní informace o zábavném parku naleznete zde.
 
 

—————

Zpět