S kolem za poznáním a zábavou - Legoland Deutschland Günzburg

11.10.2013 19:01
Druhým zábavným parkem, který v našich tipech na výlety představujeme, je velmi oblíbená pobočka Legolandu v Günzburgu, která byla otevřena v roce 2002 na ploše cca 17.6 hektarů. Při výstavbě zábavního parku bylo použito více jak 50 milionů kostiček známé stavebnice LEGO a každoročně se toto číslo s novými prvky zvyšuje.
 
Málokdo už ovšem ví, že Legoland Deutschland Günzburg je vlastně druhý Legoland v Německu. Ten první byl postaven v Sierksdorfu mezi lety 1973 až 1976 a v současné době se na jeho místě nachází Hansapark. 
 
V současné době park patří mezi čtyři nejnavštěvovanější tematické parky Německa a jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí Bavorska, kterou každoročně navštíví zhruba 1.3 mil návštěvníků. Celý park je rozdělen do osmi tematických oblastí, kde si každý návštěvník určitě vybere. 
 
Srdcem parku je Miniland, ve kterém si můžete prohlédnout zmenšeniny evropských měst a staveb včetně všech nepatrných detailů v měřítku 1:20, a to za zvukového i pohybového doprovodu. Pro milovníky Star Wars byla v roce 2011 tato část doplněna sedmi oblíbenými scénami ze stejnojmenné šestidílné filmové série.
 
Abychom vás trochu naladili, tak jsme pro vás na našem videokanálu připravili malou ochutnávku slavných ministaveb z kostiček stavebnice LEGO. 
 
Další zajímavou částí je Lego X-treme, kde si můžete vyzkoušet první z horských drah v parku, 18 metrů vysoký Project X. Pro návštěvníky se slabšími žaludky je určena vedlejší atrakce ve tvaru točících se šálků. Výbornou atrakcí pro osvěžení v letních dnech je atrakce Aquazone Wave Racers.
 
Ke zklidnění pak slouží procházka osm metrů dlouhým podvodním tunelem Atlantis, v němž plují živí žraloci, rejnoci, murény a další exotické rybky. Samozřejmě ani zde nemohou chybět modely z kostiček stavebnice LEGO, najdete jich zde přes padesát.   
 
Po malé i velké námořníky je určena část PIRATE LAND, kde si během plavby na ploše 5000 m2 užijete pravou námořní bitvu na lodi kapitána Nicka, usušíte se ve velkoprostorovém sušáku a přiučíte se v "pirátské" škole.
 
 
Dobrodružná část Adventure Land  vás zve na expedici do džungle, kde na trase Indiany Jonese můžete proplouvat deštným pralesem i jeskyněmi, uvidíte přitom obrovského LEGO pavouka, masožravé rostliny či dinosaury a na závěr si užijete trochu adrenalinu při prudkém sjezdu lodí na dvanáctimetrové vodní skluzavce. 
 
Velice povedené modely gorily, žirafy, slona, krokodýla, lva a další téměř stovky zvířat v životní velikosti z LEGO kostiček si děti mohou prohlédnout během jízdy safari jeepem v sousední části Safari Tour.
 
Vrcholem této části je krytý Temple X-pedition v Království faraonů, kde se během jízdy chrámem snažíte laserovou pistolí zasáhnout různě barevně označené objekty a získat tak co nejvíce bodů.
 
Kreativitu a představivost můžete rozvíjet v části Imagination, kde si můžete sestavit třeba vlastní LEGO automobil. Prohlédnout si park z výšky můžete během jízdy šlapacím autem kolem areálu Imagination, nebo cestou otočným talířem k vrcholu 50m vysoké rozhledny Observation Tower. Vyzkoušet svoje síly můžete na Piccolini Power Tower, který slouží k vytahování návštěvníků vlastní silou k vrcholu.
 
Historicky oděná část Knight´s Kingdom vás provede starověkým hradem, kam se dostanete přes padací most z Lega, a kde si budete moci vyzkoušet i rýžování zlata (za poplatek), prohlédnout atraktivní středověké výjevy či poklady. Naleznete zde další dvě horské dráhy, které zvednou vaši hladinu adrenalinu. Pro nejmenší návštěvníky je zde v části Royal Joust připravena jízda v sedle plastových koní.
 
Užít si rychlosti ve vzduchu i na vodě můžete v části LEGO CITY. Pevně připevněni v otočném křesle si užijete jízdu podobnou letu raketoplánem na atrakci HERO Factory, ve výšce 22 metrů si můžete užít dobrodružné létání na nové atrakci Flying Ninjago, řízení lodě pak na vodní ploše na atrakci Harbour Cruise.
 
Jak vzniká LEGO si můžete prohlédnout v místní minitovárně, na kterou navazuje obchod s jednotlivými díly stavebnice, které se zde prodávají na váhu a kde si můžete doplnit své kolekce o nové doplňky či ztracené dílky.
 
Závěrem by jste si neměli nechat ujít jízdu místním Legoland Expresem, který vás proveze celým původním areálem parku.
 
Park se každým rokem rozšiřuje o nové objekty či nové tematické části, takže se po letech můžete vrátit a nebudete litovat. Aktuální informace naleznete na www stránkách zábavného parku
 

—————

Zpět