S kolem za poznáním a zábavou - Kitzsteinhorn

23.11.2013 15:20

Kousek nad Kaprunem se v centální části Vysokých Taur nachází Kitzsteinhorn (3203 m) se stejnojmenným lyžařským střediskem, které je dobře známé a oblíbené i v Česku.

Středisko je přístupné celoročně, takže při cyklovýletech v oblasti Zell am See-Kaprun můžete zavítat k dolní stanici lanovky, zde ponechat kola či automobil (parkoviště zdarma) a vydat se lanovkou za krásami přírody. Na vrchol vás od mezistanice Alpincentrum (2446 m) vyveze kabinová lanovka Gipfelbahn.

Vrcholová stanice Kitzsteinhornu s panoramatickou terasou se nachází v nadmořské výšce 3029 m, odkud se můžete kochat výhledy na největší chráněnou oblast alpské oblasti, Vysoké Taury a na největší vrcholy Rakouska jako jsou Grossglockner (3798 m), Grossvenediger (3662  m) a Hocheiser (3206 m).

První lanovka zde byla postavena v roce 1965 a areál Kitzsteinhorn se stal prvním rakouským ledovcovým lyžařským střediskem. Hodně lidí má tento areál spojen s tragédií v roce 2000, kdy při požáru v tunelu v kabině lanové dráhy uhořelo 155 lidí. Dnes stojí při dolní stanici lanové dráhy památník obětem a tunel se využívá pouze pro přepravu nákladu.

Jak to na Kitzsteinhornu vypadá v létě i v zimě si můžete prohlédnout na našem videokanálu. Více informací o ledovci naleznete zde.

 

—————

Zpět