S kolem za poznáním a zábavou - Gasteinertal

12.12.2013 19:06
V dnešním putování se přeneseme o údolí blíže k českým hranicím, do údolí Gasteinertal. Nejpopulárnějším střediskem v Gasteinertalu je v nadmořské výšce 1002 m  položené lázeňské městečko Bad Gastein. 
 
Léčivé účinky minerálních pramenů s vysokým obsahem radonu v Bad Gasteinu a okolí byly známy již Keltům a Římanům, ale k největšímu rozvoji lázeňství došlo až v posledních 50 letech, kdy se zde  s velkým úspěchem léčí pacienti trpící nemocemi pohybového ústrojí, horních cest dýchacích a poruchami imunitního systému.
 
Samotné centrum městečka  protíná říčka Gasteiner Ache, která zde vytváří řadu pěkných vodopádů. Pro návštěvníky městečka stejně jako ve vedlejším lázeňském městečku Bad Hofgastein, jsou připravené termální lázeňské areály s krásnými výhledy na okolní pohoří.
 
V zimním období se pohodlně dostanete lanovkami do lyžařských areálů nad městečky. Na své si zde přijdou i běžkaři, pro které je v Bocksteinu připravena osvětlená běžecká stopa až do pozdních večerních hodin.
 
 
V létě se může Gasteinské údolí pochlubit hustou sítí tras pro horská kola všech stupňů obtížnosti, ale zkrátka nepřijdou ani milovníci silniční cyklistiky. Cyklostezka Gasteinertal-Radweg vás povede od Klammsteinu, kde si můžete prohlédnout místní hrad, velmi příjemnou cestou do Dorfgasteinu, který si z velké části uchoval původní venkovský ráz alpské vesničky.
 
Po ujetí dalších 5 km se dostanete do lázeňského města Bad Hofgastein, kde se můžete osvěžit na lázeňské promenádě a nabrat síly na závěrečné stoupání k městečku Bad Gastein. Cyklostezka je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.
 
Krátkou prohlídku lázeňského městečka Bad Gastein si můžete prohlédnout na našem videokanálu.
 
 
 

—————

Zpět