S kolem za poznáním a zábavou - Bayern Park Reisbach

16.10.2013 17:00
V dalším pokračování našeho seriálu vás zveme do zábavného Bayern Parku v Reisbachu. Tento zábavný park leží v Dolním Bavorsku a rozkládá se na ploše 400 tisíc m2. Pro bikery je ideální spojit návštěvu parku s některým závodem Sparkassen MTB Cupu, např. z Deggendorfu je park dosažitelný za 40 minut.
   
V zábavném parku najdete více než 80 atrakcí, ze kterých si vyberou děti i dospělí. Kromě atrakcí budete mít možnost plavby kolesovým parníkem po jezeře, jízdy na dvou bobových drahách či si prohlédnout místní minizoo, a to vše za rozumné vstupné a bez hlučné hudby, která provází podobné akce v ČR.
 
Největší atrakcí zábavného parku je horská dráha Freischütz (Čarostřelec). Tato unikátní, 483 metrů dlouhá horská dráha, nabízí během 40 sekund jízdy několik otoček kolem vlastní osy, jízdu hlavou dolů a přetížení až 4.5 G. Celá horská dráha je koncipována jako Maxova čarovná nábojnice - vystřelená tak, aby nikdy neminula svůj cíl.
 
Rozhodně nemůžete vynechat hrad Fellbach, krytou halu plnou adrenalinu a nevšedního dobrodružství především pro kluky. V areálu hradu jsou střílny s děly, které se plní molitanovými koulemi, dobývání hradu může začít. Pokud tíhnete spíše k budoucnosti, tak uvnitř haly najdete astronautické centrum pro přípravu malých kosmonautů.
 
Velice oblíbenou rodinnou atrakcí je rafting na divoké vodě. Během jízdy 600 metrů dlouhým vodním kanálem si můžete také prohlédnout výjevy z každodenního života horníků při těžbě uhlí a vybudované úchvatné skalní útvary.
 
Vodní atrakce jsou oblíbené ve všech parcích a nejinak je tomu i v Bayern Parku, kde se na obřích skluzavkách svezete ve vydlabaných kládách se závěrečným gejzírem vody.
 
 
Pro starší děti zde naleznete několik horských drah jako je Housenka, Lochneska či Žabí dráha, různé druhy kolotočových atrakcí jako jsou Květinový rondel, Vibrující houby či Tanec motýlů.
 
V zábavném parku ale nezapomínají ani na nejmenší, s Bayern-Park Expresem si prohlédnete celý park ze sedla železničního vagónu a pak se mohou děti vrhnout na ke svému věku přizpůsobené atrakce v designu oblíbených pohádkových kamarádů.
 
Povozí se na elektrickém oslíkovi či koníkovi, projedou se na prasátkové dráze či zemí skřítků. Nemůže chybět ani u dětí tolik oblíbený skákací hrad Camelot nebo skluzavková věž plná žebříků a tyčí. 
 
Park nabízí i sportovní vyžití pro vaše děti - mohou si vyzkoušet lezení  s úchyty či lany na lezecké hoře simulující nejvyšší německou horu Zugspitze, užít si prolézačky, chodby a tunely v lesním dobrodružném hřišti či se povozit na dvou bobových drahách v areálu. Hlavně ta 600 metrů dlouhá dvojsedadlová bobová dráha nabízí adrenalinový zážitek. 
 
Připomenutí časů dávno minulých nabízí projížďka kolesovým parníkem po jezeře přímo v zábavném parku, kde se můžete kochat okolím a pohledem na repliku pohádkového zámku z doby Ludvíka II. Bavorského.
 
Hned vedle jezera začíná okružní plavba v otevřených gondolách zámeckou zahradou a jeskyní, během které si můžete prohlédnout detaily pohádkového zámku z bezprostřední blízkosti.
 
Na závěr dne si většina návštěvníků nechává okružní stezku místní minizoo, která je původní částí parku, který byl v roce 1985 otevřen jako Vilstaler Wildpark a teprve postupem času se rozšířil na zábavný park současného střihu.
 
V lesíku a na okolních loukách  můžete spatřit stádo jelenů sika, kamzíky, rysy, daňky, oslíky, zakrslé kozičky, poníky a další zvířata.
 
Více informací o zábavném parku naleznete na www stránkách parku.
 

—————

Zpět