S ČT sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky 2016

22.05.2016 17:30
O tomto víkendu odstartoval na pražském výstavišti v Holešovicích další ročník televizní reality show v cyklistickém kabátu, S ČT sport na vrchol aneb nová chuť cyklistiky.
 
Závod pro širokou veřejnost je určen výhradně pro amatérské cyklisty bez licence ČSC a UCI. 
 
Z našeho teamu se kvalifikace zúčastnila Adéla Špičková, která vyhrála kategorii Děti do 15 let. Absolutně druhým nejlepším časem mezi bikerkami si vysloužila od Jana Hrušky divokou kartu (novinka letošního ročníku), pro vyřazovací boje v kategorii Ženy.
 
Jak v semifinále, tak ve finále využila svého výborného startu a zvítězila způsobem start-cíl i v kategorii Ženy.
 
Do semifinále se v sobotu kvalifikoval i její tatínek, kterému vystavil stopku kousek po startu přetržený řetěz.
 
V neděli se v Holešovicích opět závodilo na stejné trati, počasí přidalo pár stupínků na teploměru a i konkurence se zvýšila. Bohužel v kategorii Děti do 15 let nebyl žádný soupeř ani soupeřka, a tak naše Adéla Špičková byla zařazena přímo do kategorie Ženy. 
 
Přes zlepšení času oproti sobotní kvalifikaci nastupovala do semifinálových jízd ze čtvrtého místa. V úvodním semifinále překvapila další bikerky  výborným startem a více než polovinu jízdy vedla, poté ji předjela vítězka kvalifikace Zuzana Wernerová, druhá žena kultovního závodu Rallye Sudety 2014.
 
Do finále kategorie Ženy postoupily první čtyři bikerky z kvalifikace, a tak nejméně výhodná dráha zbyla na Adélu, která ale opět využila výborného startu a do terénu vjížděla na druhé pozici, kterou bezpečně udržela až do cíle za dnes neporazitelnou Zuzanou Wernerovou.
 
Celý závodní víkend byl pod drobnohledem kamer České televize, která připravuje z tohoto projektu několikaminutovou reportáž. Můžete se těšit na záběry ze zákulisí, z trati či rozhovory nejen s finalisty.
 
 
 
 
 

—————

Zpět