Projekt Bezva flinta úspěšně v cíli s velkým náskokem

09.03.2016 10:45
Sedm dní před koncem projekt Bezva flinta dokázal naplnit požadovanou částku. Přestože to ještě v polovině období nevypadalo, že se podaří vybrat požadovanou částku, tak finiš byl nakonec fantastický.
 
Za to všem startérům, kterých je v současné době 54, nezbývá než poděkovat. Jsme rádi, že jsme malým dílkem k úspěšnosti tohoto projektu také přispěli.
 
Naplněním požadované částky projekt nekončí a do konce období lze stále na projekt přispívat. Finance získané nad požadovanou částku budou efektivně využity na vylepšení podmínek seriálu.
 
Projekt Bezva flinta připravila trojice pořadatelských týmů COPR Přeštice, CK Sport Beran Chrást a HDK Hradčany a slouží k získání finančních prostředků na nákup šesti nových biatlonových vzduchovek.
 
Závody MTB Biatlon Cupu se od klasických biatlonových závodů liší tím, že si jednotliví závodníci zbraně nevozí, ale na jednotlivých stavech na střelnici jsou pro ně připraveny pořadatelské vzduchovky.
 
Tím se závody stávají dostupné i pro závodníky, kteří si chtějí disciplínu jenom vyzkoušet a nemusejí si drahou zbraň pořizovat. Další odlišností je to, že se střílí pouze položky vleže, a to vždy 2x na 10 metrovou vzdálenost s 25 mm terči.
 
Patronkou seriálu byla už v loňském roce česká biatlonová reprezentantka Eva Puskarčíková.
 
Závody MTB Biatlon Cupu nabízí podobně jako biatlonové závody napětí, emoce, zvraty v pořadí, bez ohledu na věk a pohlaví od těch nejmenších po ostřílené veterány.
 
 
 
 
 
 
 

—————

Zpět