Projekt Bezva flinta se blíží k polovině

27.02.2016 21:00
Biatlonovou terminologií je projekt Bezva flinta něco jako vytrvalostní závod. V současné době má za sebou dvě střelecké položky, nějaká trestná minuta byla k času přidána, ale pořád jsou před námi dvě střelecké položky a naděje na úspěšný výsledek.
 
Do konce projektu zbývá 17 dní, v současné době je vybráno 27% požadovaných prostředků od 23 startérů.
 
Nejčastěji zvolenou odměnou mezi startéry je startovní číslo na celý seriál se svým jménem a zvoleným číslem, následováno tričkem MTB Biatlon Cupu.
 
Projekt Bezva flinta připravila trojice pořadatelských týmů COPR Přeštice, CK Sport Beran Chrást a HDK Hradčany a slouží k získání finančních prostředků na nákup šesti nových biatlonových vzduchovek.
 
Závody MTB Biatlon Cupu se od klasických biatlonových závodů liší tím, že si jednotliví závodníci zbraně nevozí, ale na jednotlivých stavech na střelnici jsou pro ně připraveny pořadatelské vzduchovky.
 
Tím se závody stávají dostupné i pro závodníky, kteří si chtějí disciplínu jenom vyzkoušet a nemusejí si drahou zbraň pořizovat. Další odlišností je to, že se střílí pouze položky vleže, a to vždy 2x na 10 metrovou vzdálenost s 25 mm terči.
 
 
 
Patronkou seriálu byla už v loňském roce česká biatlonová reprezentantka Eva Puskarčíková, která věnovala do odměn pro startéry pět svých startovních čísel z letošního ročníku Světového poháru v biatlonu a stále jsou ještě 3 startovní čísla volné.
 
Jako bonus navíc tento týden věnovala do losování dalších pět svých startovních čísel pro ty startéry, kteří podpoří tento projekt částkou aspoň 500 Kč a to i v případě, že by se celkovou částku nepodařilo vybrat.
 
Závody MTB Biatlon Cupu nabízí podobně jako biatlonové závody napětí, emoce, zvraty v pořadí, bez ohledu na věk a pohlaví od těch nejmenších po ostřílené veterány.
 
Všem dosavadním startérů je potřeba za finanční příspěvky poděkovat.
 
Věříme, že i s vaším přispěním se podaří pořadatelům do konce období projekt dotáhnout do úspěšného konce.
 
 
 
 
 

—————

Zpět