Povedený 7.ročník Puzzlemanie 2014 v Letňanech

30.03.2014 09:05
Na sobotní odpoledne byl do OC Letňany připraven 7.ročník soutěže ve skládání puzzle na čas, Puzzlemanie. Soutěž probíhala v 5 individuálních kategoriích podle věku a v kategorii 3-členných týmů. Samostatné soutěžní kategorie byly vypsány také pro handicapované. 
 
Patronkou letošního ročníku byla 10-letá Bára Šafrová, které se narodila s diagnózou Prader-Willy, syndromem, jenž je chromozomální odchylkou. Nositelé PW syndromu necítí sytost, rodí se s hypotonií, jsou menšího vzrůstu, nenastupuje u nich puberta a přidružují se k němu i další diagnózy.
 
Letošní ročník opět proběhl za spolupořadatelství agentury Bezva party a Komunitního centra Motýlek, jehož partnerem je od roku 2012 i náš BIKE3000 Junior Team, který nemohl za soutěžními stoly také chybět. Tři 3-členné týmy a pět dívek v individuálních kategoriích v teamovém oblečení vytvořily jednoznačně největší soutěžní enklávu.
 
Nejdříve se za hrací stoly z našeho teamu posadily v kategorii B Adéla Špičková, Adélka Kotlíková a Kája Bedrníková. Postup do finálové šestice podle časů 
ve třech kvalifikačních kolech těsně unikl Adéle Špičkové, ale i ostatní naše holky se rozhodně mezi téměř 60 soutěžícími neztratily.
 
V kategorii C z našeho teamu nastoupily Zuzka Kadlecová a Eliška Kotlíková, tato kategorie byla jednokolová a pěkné 5.místo a velké podium vybojovala Zuzka Kadlecová. 
 
Samozřejmě jsme nemohli chybět ani v týmové kategorii, kde jsme letos postavili dokonce tři týmy a jednomu z nich se podařilo postoupit do finálové šestky, kde však soupeři byli nad jejich síly a obsadili jsme 6.místo.
 
A jak nakonec soutěž v jednotlivých kategoriích dopadla?
 
V nejmladší kategorii A0 zvítězil Matěj Rudovský před Tomášem Trchalíkem a Valentýnou Pácovou. V kategorii A zvítězil Radim Hušák před Dominikem Dubenským a Lukášem Rusnokem. 
 
V kategorii B  zvítězila Irina Guková před Karolínou Svobodovou a Dominikem Pácem. V kategorii C zvítězil Filip Kovařík před Monikou Štětinovou a Janou Kepkovou.  
 
V kategorii D zvítězila v novém rekordu Puzzlemanie Berenika Tyrychová před Kateřinou Novotnou a Gabrielou Rezkovou. V kategorii 3-členných týmů zvítězil tým Klub rtěnek před loňským vítězem, týmem Makovice a týmem Levharti.
 
Průřez celým odpolednem za soutěžnými stoly si můžete prohlédnout na našem videokanálu.
 

—————

Zpět