Pobývací centrum Jindřichovická Samota novým partnerem teamu

07.02.2014 18:20
Fenomén mountainbikingu je relativně mladou záležitostí, na začátku které bylo užívání si jízdy na kole ve volné přírodě se zdoláváním přírodních překážek. V poslední době směřuje mountainbiking, hlavně v té nejvyšší úrovni, k tratím se stále více uměle vytvářenými překážkami a úseky. Tím se začíná odkládět od původní myšlenky sepětí s přírodou.
 
První lokalitou v České republice, kde se pokusili o návrat ke kořenům mountainbikingu, je Singltrek pod Smrkem v Novém Městě pod Smrkem. Singltrek, umístěný v divoké přírodě pod horou Smrk, projektoval světově uznávaný velšský designér stezek Dafydd Davis.
 
V současnosti má tato unikátní síť cca 80 km tras ve čtyřech stupních obtížnosti (barevně značené podobně jako lyžařské sjezdovky), kde si vyberou jak rodiny s malými dětmi, tak zkušení bikeři a bikerky. Jízda na singltreku vás pohltí a pokud si jízdu chcete užít, tak vám jeden den nebude stačit.
 
Jsme potěšeni, že vám můžeme představit nového partnera teamu, Pobývací centrum Jindřichovická Samota (JiSam), které leží pouze 7 km od singltreku v Jindřichovicích pod Smrkem.
 
Jindřichovice pod Smrkem se nachází ve Frýdlantského výběžku v blízkosti hranic s Polskem. Obec byla založena roku 968 rodem Bibrštejnů, v 15.století byla vypálena při husitských nájezdech a následně znova obnovena. Největšího rozmachu dosáhla obec na přelomu 19. a 20.století, kdy se stala významným dopravním uzlem mezi rakouskou Vídní, Pruskem a Pobaltím.
 
Pokud si chcete užít v klidu východ slunce, poslechnout zpěv ptáků či jen nabídnout svým dětem volný a bezpečný prostor ke hrám a zábavě, tak je pro vás Pobývací centrum JiSam ideálním místem pro ubytování.
 
 
Ve dvou nově postavených nízkonákladových bungalovech ze dřeva naleznete plně vybavenou kuchyňku, koupelnu se sprchovým koutem, ložnici a obývací pokoj. Každý bungalov nabízí místo až pro 5 osob, samozřejmostí je wifi připojení zdarma.
 
Po celodenním bikování na singltreku či toulkách panenskou přírodou můžete pro oddech využít také místní meditárnu, nově zrekonstruovaný podkrovní prostor o rozloze 100 m2. Tento prostor je vhodný i pro případné týmové porady, semináře či workshopy.
 
Pokud nebudete ani po celodenních aktivitách v přírodě unaveni, tak můžete využít vedlejší místnost se zrcadlovou stěnou o rozloze 50 m2, která nabízí několik posilovacích strojů (stepper, veslovací stroj, orbi trek) nebo dobře známé dřevěné ribstole (žebřiny). 
 
Venkovní posezení s možností grilování při západu slunce nabízí pohodové zakončení příjemně stráveného dne v přírodě. 
 
Ubytování v Jisamu v kombinaci s návštěvou singltreku nejen pro rodiny s malými bikery a bikerkami můžeme jenom doporučit.
 
 

—————

Zpět