Vyhledávání

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

Wilburrina

Podpora projektů

Podpora projektů 2018

Sociální sitě

Facebook BIKE3000 Junior Team    Twitter BIKE3000 Junior Team    Google+ BIKE3000 Junior Team    Youtube BIKE3000 Junior Team

Počasí

booked.net

Na kole českou krajinou - rozhledna Na Skalce

23.06.2016 19:30

Jedním z letošních vrcholů Vrchařské koruny Krnovska je rozhledna Na Skalce (775 m n. m), která je kopií zaniklé dřevěné rozhledny na vrchu Smrk v Jizerských horách.

Volně přístupná rozhledna z roku 2013 nabízí krásné výhledy na Jeseníky, Beskydy a Nízké Tatry z výšky 17,5 metrů.

 

 

Výlet odstartujeme u Nového zámku ve Městě Albrechtice a po cyklotrase č. 55 se vydáme směrem k obci Hynčice, kde si můžete v místním Eldorádu prohlédnout pohádkové sochy. Po cyklotrase č. 55 budeme pokračovat až do centra obce Holčovice, kde odbočíme na silnici č. 453. 

Po cca 300 metrech odbočíme doleva na modrou turistickou trasu směřující k Horním Holčovicím. U rozcestí Pod Moravským kopcem odbočíme doprava a pokračujeme až k rozhledně Na Skalce.

Pro zpáteční cestu zvolíme trasu přes Africké muzeum a zoopark v Jelení, na kterou se dostaneme odbočením doprava z modré turistické trasy v Horních Holčovicích. 

Po prohlédnutí muzea a zooparku budeme pokračovat až do obce Holčovice, kde se napojíme na cyklotrasu č. 55, po které se vrátíme zpět do Města Albrechtice.