Kitzlochklamm

16.11.2015 19:05
Nedaleko městečka Taxenbach, na okraji národního parku Vysoké Taury se nachází další ze zajímavých soutěsek tohoto regionu, soutěska Kitzlochklamm. Nádherný kaňon vytesala v průběhu tisíciletí řeka Rauriser Ache, která je napájena alpskými ledovci a po opuštění kaňonu se vlévá do řeky Salzach.
 
Hlavně v jarním období při vyšší hladině řeky v důsledku tání sněhu je oblíbená i u milovníků mladého sportovního odvětví, canyoningu, kdy se prostupuje koryty horských říček, potoků a úzkých soutěsek shora dolů. Při canyoningu se kombinuje slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání tůněmi, skákání do tůní, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek.
 
Soutěska o délce 1.5 km je v současné době chráněnou přírodní památkou a během hodinové procházky překonáte cca 100 m výškový rozdíl.
 
Prohlídková trasa začíná nedaleko 60 m vodopádu, který je přítokem řeky Rauriser Ache. Odtud začínáte pomalu stoupat po upravených ochozech a dřevěných schodech k rozcestí, kde končí hlavní část trasy.
 
 
Pokud se vydáte doleva, tak projdete jeskyní a vrátíte se lesní cestou ke vstupu do soutěsky a parkovišti. Pokud se naopak vydáte doprava, tak se tunelem vytesaným ve skále dostanete k nejúžším místům soutěsky a přes lávky nad bouřící vodou až k samotnému vrcholu.
 
V nejvyšším místě je nejen cíl, ale i malý pomník jako vzpomínka na tragédii z roku 1974, kdy si během školního výletu chtěly tři desítky děvčat udělat skupinové foto, ale dřevěný most nevydržel a osm dívek ve vodách řeky zahynulo. Poté byla soutěska uzavřena a cesty a jejich doplňky zrekonstruovány tak, aby podobné neštěstí bylo vyloučeno.
 
Jak to v soutěsce vypadá v době, kdy je hladina řeky Rauriser Ache nízká, si můžete prohlédnout na našem videokanálu. Více informací o soutěsce naleznete na zde.
 
 
 

—————

Zpět