Eurobike 2013 ve Friedrichshafenu - zajímavé zakončení prázdnin

30.08.2013 06:59

Letošní 22.ročník mezinárodního cyklistického veletrhu Eurobike  ve Friedrichshafenu zahájila ve středu 28.8.2013 německá kancléřka Angela Merkelová. Termínová kolize se světovým šampionátem horských kol v JAR letos neumožňuje velkým světovým značkám jako je Scott, Merida apd. využití svých hlavních reklamních hvězd k prezentaci novinek, přesto je na veletrhu k vidění několik zajímavých výrobků z katalogů pro rok 2014.

Na veletrhu nemohli chybět ani zástupci jednoho z partnerů našeho teamu, firmy CykloVAPE, kteří zde spolu se svými dodavateli ladili poslední detaily připravované výroby MTB kol pro 29" a 27.5" kola.

Již tradičně je sobotní den na veletrhu otevřen veřejnosti, pro kterou je připravena i samostatná část Holiday on Bike, ve které se prezentují turistické oblasti  podporující aktivní dovolenou na kolech, připraveny jsou módní přehlídky cyklooblečení, různé trialové show či závody pro děti ve věku 2-5 let.

Po dálnici se z Prahy do Friedrichshafenu dostanete za cca 6.5 hodiny. Brány veletrhu se v sobotu otevírají v 9:00 hod, za vstupné zaplatí dospělý 14 EUR, dítě ve věku 6-14 let pak 10 EUR.

Vzhledem k tomu, že Friedrichshafen leží na břehu Bodamského jezera, které je svojí plochou 536 km² druhé největší v Alpách, nabízí se několik možností ke strávení sobotního a případně nedělního dne i pro necyklistickou část rodiny. Na druhém břehu jezera se nachází Konstanz (Kostnice), úzce spjatá s Mistrem Janem Husem, který zde byl 6.7.1415 upálen,  a je dostupná katamaranem za cca 2.5 hod přímo z Friedrichshafenu. Plavební společnost nabízí zajímavé zpáteční kombinované lístky spolu se vstupenkou na veletrh.

Oblast Bodamského jezera nabízí i možnost návštěvy největších evropských vodopádů známých jako Rýnské vodopády v Schaffhausenu.


 

—————

Zpět