Dětské MTB závody v roce 2014 na Slovensku

30.12.2013 19:12
Po zmapování dětských MTB závodů v Polsku jsme se dostali ke zmapování dětských MTB závodů u našeho posledního souseda, Slovenska. Závody na slovenské straně hranice jsou dosti nekonsolidované, najdeme zde jen málo seriálů v podobě, kterou známe u nás, v Polsku či Německu.
 
Blízkost hranic je výhodná zejména pro moravské závodníky, kteří se stále více úspěšně prezentují na zdejších závodech. Do naše kalendáře jsme začlenili jedinou, čistě dětskou sérii, 1.Mládežníckou MTB tour a jediný známý regionální pohár s dětskými závody, Považsko-Strážovský MTB Pohár. 
 
V kalendáři nemůže chybět ani největší slovenský maratonský seriál, Slovak XCM Tour, která je zároveň Slovenským pohárem v maratonech, stejně tak jako nejstarší slovenský MTB maraton, Continental Novodubnický maratón a další známé maratony  (Kráľovský MTB maratón, Stupava Trophy).
 
Samotnou kapitolou je Slovenský Pohár MTB XCO, který má v žákovských kategoriích oproti Českému poháru několik odlišností:
 
  • Je v něm vypsaná kategorie Minižáci pro děti do 10 let
  • Kategorie Žáci je rozdělena na Mladší a Starší, takže mezi sebou soutěží děti po dvou letech věku
  • Pro kategorie Minižáci a Mladší žáci není potřeba licence
  • Pro kategorie Mladší žáci až Kadeti se závody skládají z kombinace technického parkúru a samotného XC závodu
 
Jak je vidět, tak všechny okolní země postupně přebírají švýcarský model dětských MTB závodů s důrazem na technický parkúr.
 

—————

Zpět