Dachstein

19.11.2015 20:00
Turisticky zajímavá oblast Schladming-Dachstein nabízí nespočetné množství vrcholů, přibližně 300 horských jezer a 100 větších či menších vodopádů. Pro cyklisty je zde připraveno 930 km cyklotras a nudit se nebudou ani pěší na cca 1000 km značených turistických trasách.
 
Jako základnu pro výlety po okolí jsme zvolili městečko Ramsau am Dachstein, kde se v roce 1999 konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování.
 
V této oblasti se nachází i v Česku oblíbený ledovec Dachstein, který pro svoji přípravu využívají kromě reprezentace i lyžařské oddíly z celé ČR.
 
Už jen samotný výjezd lanovkou těsně kolem kolmých kamenných stěn tohoto masivu je zážitkem.
 
 
Po překonání výškového rozdílu 1000 metrů vystoupíte z lanovky v nadmořské výšce 2700 metrů a při dobrém počasí se vám otevírají krásná panorama okolních vrcholů.
 
U horní stanice lanovky se nachází jedna z místních atrakcí, Dachstein Sky Walk, plošina se skleněnou podlahou přímo nad 250m vysokým srázem.
 
A pokud už se vydáte lanovkou nahoru, tak rozhodně nemůžete vynechat Dachstein Ice Palace – jedinečná jeskyně uvnitř ledovce s několika sochami z ledu s proměnlivým barevným nasvícením.
 
Malou ochutnávku z ledovce si můžete prohlédnout na našem videokanálu.
 
 
 
 

—————

Zpět