Český pohár horských kol se úspěšně vrátil do Brna

11.07.2015 18:00
Týden před Mistrovstvím ČR v XCO horských kol se jel v Brně další díl Českého poháru horských kol XCO kategorie C2.
 
V elitní kategorii mužů potvrdili výbornou formu posledních dnů Jaroslav Kulhavý a Jan Škarnitzl, kteří dojeli i v tomto pořadí, na stupně vítězů je doprovodil Tomáš Paprstka.
 
Mezi elitními ženami vyhrála Karla Štěpánová, která se při neúčasti Katky Nash stává hlavní favoritkou na mistrovský titul. Druhé místo obsadila polská bikerka Aleksandra Dawidowicz a třetí dojela Barbora Průdková (nejlepší bikerka U23), třetí elitní bikerkou pak byla celkově čtvrtá Jitka Škarnitzlová.
 
 
V kategorii Žáci I (ročník 2003-2004) nenašel ani v pátém závodu přemožitele klatovský Matyáš Fiala. Druhý dnes skončil Tomáš Obdržálek a třetí v posledních týdnech stále se lepšící Matěj Stránský.
 
V kategorii Žákyně I při neúčasti slovenské bikerky Terezy Kurnické, které se o tomto víkendu účastní Slovenského poháru XCO v Košicích, dostaly šanci na vítězství české bikerky. Ve městě, se kterým svoji úspěšnou cyklistickou kariéru spojil už její dědeček, zvítězila Dagmar Hejhalová před Anetou Novotnou a Kristýnou Zemanovou.
 
V kategorii Žáci II (ročník 2001-2002) zůstaly první dvě příčky na Moravě, zvítězil Jakub Malý před Bruno Stočkem a Oskarem Markem. 
 
Ve stejné kategorii mezi dívkami nenašla ani v pátém závodu přemožitelku Magdalena Mišoňová, která zvítězila před maďarskou bikerkou Katou Blankou Vas a Terezou Obořilovou.
 
 
 
 

—————

Zpět