Bohnické kritérium 2014 aneb bouráme ploty podruhé

07.06.2014 16:15
V sobotu 7.6.2014 se v areálu Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích konal po loňské úspěšné premiéře druhý ročník silničního Bohnického kritéria
 
Bohnické kritérium se zařadilo k dalším akcím, jako je např. hudebně-divadelní festival Mezi Ploty, které se snaží přispět ke sblížení psychiatrických pacientů a zdravých. Primárním přínosem těchto akcí je odstraňování stigmatu psychiatrie a  stigmatu areálu léčebny jako takového.
 
Součástí kritéria byly i dětské závody v 6 kategoriích:
A. motorky na plný plyn
B. superrychlá odrážedla
C. malá kola (4-6 let)
D. velká kola I. (7-9 let)
E. velká kola II. (10 - 12 let)
F. dětské kritérium (13 - 14 let)
 
Protože se kromě závodění snažíme přispívat k bourání bariér mezi zdravými a handicapovanými, nemohli jsme na startu této akce chybět.
 
Stejně jako v loňském roce pořadatelům vyšlo počasí, které na start přilákalo rekordní počet dětí. Oproti loňskému roku došlo k rozšíření počtu kategorií i prodloužení jednotlivých tratí. Pro mnohé z dětí to byly první závody a řádně si atmosféru vychutnaly. 
 
Náš team zastupovala v kategorii Velká kola II. (10-12 let) Adéla Špičková, která zvítězila před Natálií Klímovou. Sestřih dětských závodů připravujeme a bude brzy na našem videokanálu.
 
 

—————

Zpět