Vyhledávání

Partneři teamu

GORDIC

FANUC

CYKLOVAPE

ATEXSPORT

Wilburrina

Podpora projektů

Podpora projektů 2018

Sociální sitě

Facebook BIKE3000 Junior Team    Twitter BIKE3000 Junior Team    Google+ BIKE3000 Junior Team    Youtube BIKE3000 Junior Team

Počasí

booked.net

Bohnické kritérium 2013 aneb bouráme ploty...

30.06.2013 16:01
Na poslední červnovou neděli roku 2013 byla do areálu Psychiatrické léčebny v Praze-Bohnicích připravena premiéra silničního Bohnického kritéria. Bohnické kritérium se zařadilo k dalším akcím, jako je např. hudebně-divadelní festival Mezi Ploty, které se snaží přispět ke sblížení psychiatrických pacientů a zdravých. Primárním přínosem těchto akcí je odstraňování stigmatu psychiatrie a  stigmatu areálu léčebny jako takového.
 
Součástí kritéria byly i dětské závody ve 4 kategoriích (motorky na plný plyn,superrychlá odrážedla, malá kola (4-7 let), velká kola (8-10 let)) bez rozlišení pohlaví. Protože se kromě závodění snažíme přispívat k bourání bariér mezi zdravými a handicapovanými, nemohli jsme na startu této akce chybět.
 
Ke zdárnému průběhu závodů přispěl svěží dopolední vánek a genius loci areálu. Pro mnohé z dětí to byly první závody a řádně si atmosféru vychutnaly. Náš team zastupovala v kategorii Velká kola (8-10 let) Adéla Špičková, která zvítězila v absolutním pořadí před Štěpánem Kadlecem a Dominikem Jordánem.
 
Sestřih dětských závodů naleznete na našem videokanálu, sestřih hlavního závodu připravuje pro kanál ČT Sport veřejnoprávní Česká televize.